Aktualności szkoły
2009/2010

Powiatowy Konkurs Architektoniczny

Data: 22.06.2010

Dnia 16.06.2010r. w Zespole Szkół w Bielawie odbył się I Powiatowy Konkurs Architektoniczny "Piękno ukryte w szczególe" - I edycja "Okna i drzwi". Konkurs miał na celu uwrażliwić młodzież na piękno architektoniczne obiektów naszego powiatu. Składał się z dwóch części fotograficznej i wiedzy o architekturze.
Uczennice klasy 3b naszej szkoły okazały się najlepsze w kategorii gimnazjum:
Agata Jankowska zajęła I miejsce w konkursie wiedzy o architekturze, a Laura Kaczmarek I miejsce w części fotograficznej.
Serdecznie gratulujemy!

Kiermasz podręczników

Data: 22.06.2010

Kiermasz książek dla pierwszych klas gimnazjum odbędzie się 25 i 28 czerwca 2010r. od godziny 11:00 w bibliotece szkoły na I piętrze.

Każdy kęs ma swój sens

Data: 15.06.2010

W tym dniu uczniowie gimnazjum i liceum mieli za zadanie przygotować klasowe stragany ze zdrową żywnością. Wywiązali się z tego znakomicie i już po chwili można było podziwiać kolorowe stoły, na których dominowały świeże owoce, warzywa, sałatki i różnego rodzaju witaminowe przekąski. Nie zabrakło również smakowitych koktajli oraz napoi owocowo-warzywnych. Na przerwach cała społeczność szkolna częstowała się pysznymi i zdrowymi przekąskami.
Korytarz szkolny został oplakatowany informacjami dot. składników pokarmowych. Dodatkowo uczniowie mogli zapoznać się z zasadami zdrowego odżywiania, oglądając prezentację multimedialną przygotowaną przez organizatorów.
Podsumowaniem akcji było rozstrzygnięcie konkursu na najbardziej efektowny stragan z żywnością oraz konkurs na plakat.
Jury w składzie: dyr. M. Kamińska, M. Morańda, J. Kupis, I. Weigelt zdecydowało, że najciekawsze stoiska przygotowały klasy G1a, 1a, 1c, 2a. Wszyscy uczniowie z tych klas zostali nagrodzeni, jednak o przyznaniu nagrody głównej zadecydował los. Przedstawiciele w/w klas ciągnęli losy. Szczęśliwym okazał się los, wylosowany przez kl 1c. Szczęśliwa klasa wyjedzie wraz z wychowawcą na kręgle do Dzierżoniowa. W konkursie na plakat zwyciężyli:

 1. Magdalena Marczewska - kl 1c
 2. Łukasz Kot - kl 1c
 3. Dariusz Miller - kl G3b
 4. Maciej Greiner - kl G2a
Organizator
Iwona Weigelt

Sukces naszych gimnazjalistów!

Data: 15.06.2010

W dniu 2 czerwca 2010 roku odbyła się II edycja Konkursu Wiedzy o Mieście, Rzemiośle i Unii Europejskiej organizowanego przez Zasadniczą Szkołę Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości. Konkurs skierowany jest do uczniów gimnazjum na terenie naszego miasta i w finałowej rozgrywce biorą udział 3-osobowe zespoły wyłonione w poszczególnych szkołach w drodze eliminacji. Miło nam przekazać informację, że tegoroczny finał zakończył się zwycięstwem naszych reprezentantów w składzie: Agata Jankowska kl. III b, Laura Kaczmarek kl. III b i Arkadiusz Piórkowski kl. III b.
Gratulujemy!

Uwaga konkurs

Data: 15.06.2010

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie piosenki anglojęzycznej "Sing Star".

Konkurs odbędzie się dnia 17.06.2010 na 5 i 6 godzinie lekcyjnej.

Nauczyciele języka angielskiego

Szkolny konkurs Bolesław Chrobry i Polska Piastów

Data: Data: 09.06.2010

W dniu 20 maja 2010 roku odbył się w naszej szkole II konkurs historyczny „Bolesław Chrobry i Polska Piastów”, w którym uczestniczyło 33 uczniów klas licealnych i gimnazjalnych. Uczestnicy musieli popisać się wiedzą dotyczącą patrona naszego liceum i znajomością wydarzeń z okresu panowania innych Piastów. Ostatecznie I miejsce przypadło Marcie Nadolskiej z klasy Ia LO, drugi był Daniel Buczek z IIa LO, a trzeci Tomasz Chryczyk z IIb LO. Na uwagę zasługuje także zdobywca IV miejsca – uczeń klasy Ia gimnazjalnej Radosław Pohl.

Dzień dziecka w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bielawie - Dniem Szkoły bez przemocy.

Data: 07.06.2010

Tegoroczny Dzień Dziecka w naszej szkole przebiegał w bardzo miłej i zabawowej atmosferze. W tym dniu uczniowie gimnazjum i liceum musieli wykazać się szybkością, gibkością, siłą i sprytem podczas sportowych zmagań.

Jednocześnie organizatorzy (I. Weigelt, M. Morańda, I. Pilczuk, J. Kupis) tak zaplanowali ten dzień, by wszyscy uczniowie mogli współpracować ze sobą, bez względu na wiek i płeć. W tym celu młodzież losowo została podzielona na drużyny.
W I turze dziewczęta rywalizowały ze sobą w konkurencji "wyścigi rzędów", natomiast chłopcy grali w "Dwa ognie". II tura zawodów polegała na przeciąganiu liny przez zawodników. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni paczkami ze słodkościami. W trakcie trwania rozgrywek wyłoniono również najbardziej aktywnego sportowo ucznia i uczennicę, którzy otrzymali nagrodę specjalną. Zwyciężyły następujące osoby:
-Dominika Popiel kl G3a - Mateusz Graj- kl 2a Sportowcom przez cały czas dopingowali wszyscy uczniowie szkoły, którzy zagrzewali okrzykami i oklaskami kolegów do rywalizacji. "Dzień szkoły bez przemocy" był doskonałą okazją do integracji społeczności uczniowskiej, co pozytywnie wpływa na poprawę relacji międzyludzkich i minimalizuje problem agresji i przemocy w szkole.

Organizator
I. Weigelt

XVI Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

Data: 28.05.2010

W dniach 31 maja - 01 czerwca 2010 uczniowie naszej szkoły, jako jedyni z powiatu dzierżoniowskiego, wyjeżdżają do Warszawy na XVI Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży..

W dniach 31 maja - 01 czerwca 2010 uczniowie naszej szkoły, jako jedyni z powiatu dzierżoniowskiego, wyjeżdżają do Warszawy na XVI Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży.

 1. Marta Czerwińska
 2. Daniel Buczek
 3. Urszula Ząbek

W programie:
- warsztaty
- wykłady
- spotkania z ciekawymi osobami
- część plenarna sesji.

KONKURS MATEMATYCZNY

Data: 28.05.2010

Dnia 14 maja 2010 r. w naszej szkole po raz pierwszy odbył się Konkurs Matematyczny "Z MATEMATYKĄ ZA PAN BRAT" skierowany do uczniów gimnazjum.

Głównym celem projektu było propagowanie i poszerzenie wiedzy matematycznej, mobilizowanie uczniów do samodzielnej i systematycznej pracy, motywowanie nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami.

W konkursie wzięło udział ośmiu uczniów (po dwóch z każdej klasy). Ogłoszenie wyników odbyło się w dniu jego przeprowadzenia. Wszyscy uczniowie biorący udział otrzymali dyplomy i drobne upominki, a zwycięscy- atrakcyjne nagrody. Pierwsze miejsce zajął uczeń klasy III Jarosław Chłądowicz , tuż za nim na drugim miejscu uplasował Quentin Newton uczeń klasy II, a trzecie miejsce zajęła uczennica klasy III Agata Jankowska.

Marzena Kubera

Gala wręczenia certyfikatów z pierwszej pomocy

Data: 22.05.2010

26 kwietnia w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bielawie odbyła się uroczysta Gala wręczenia certyfikatów dla uczniów uczestniczących w programie profilaktycznym z ratownictwa medycznego "Razem bezpieczniej". W trakcie uroczystości odbyły się pokazy praktycznych umiejętności naszych uczniów oraz przedstawiona została prezentacja multimedialna dotycząca zasad udzielania pierwszej pomocy.

Organizatorem uroczystości były Panie: Jolanta Kupis oraz Iwona Weigelt. Swoją obecnością zaszczycili na Gali przedstawiciele Starostwa Powiatowego, PCK, Straży Pożarnej oraz Policji.

Lista uczniów, którzy uzyskali certyfikaty:

 1. Paulina Serafin
 2. Magdalena Marczewska
 3. Grzegorz Zimorski
 4. Przemysław Zawadzki
 5. Rene Wiśniewski
 6. Barbara Dawiskiba
 7. Katarzyna Dawidskiba
 8. Dawid Fedorowicz
 9. Krzysztof Błoński
 10. Edyta Wasylów
 11. Justyna Misiorowska
 12. Marta Zając
 13. Paulina Stasiak
 14. Marlena Barut
 15. Łukasz Kot
 16. Jakub Flisowski
 17. Dawid Celmer
 18. Wojciech Bielecki
 19. Aleksandra Cukiernik
 20. Monika Cukiernik
 21. Paulina Jendrak
 22. Angelika Sługocka
 23. Katarzyna Kołtun
 24. Laura Majda
 25. Ewa Zygmunt
 26. Kamila Poradnik
 27. Daria Płoczyniak
 28. Izabela Kwaśny
 29. Paulina Magoń
 30. Kamil Nowakowski