Aktualności szkoły
2010/2011

Z Informacja dla rodziców

Data: 24.08.2011

Dyrektor ZSO w Bielawie zaprasza rodziców uczniów klas pierwszych gimnazjum i liceum na zebranie, które odbędzie się 2 września 2011 r. o godz. 15:30 w auli szkolnej.
Zebrania rodziców klas drugich i trzecich odbędą się 9 września 2011 r. o godz. 15:30.
Planujemy w pierwszej części spotkanie z Dyrektorem, a następnie zebrania klasowe z wychowawcami.

Dyrektor szkoły
Marzanna Kamińska

WAŻNE

Data: 05.07.2011

UCZNIÓW KLAS 1 LO PROSIMY O SPRAWDZENIE OBOWIĄZUJĄCYCH ICH PODRĘCZNIKÓW W ZALEŻNOŚCI OD KLASY, DO KTÓREJ ZOSTALI PRZYDZIELENI.

Zakończenie roku

Data: 20.06.2011

Informujemy, że zakończenie roku odbędzie się 22 czerwca 2011 o godzinie 08:30 w auli szkoły.
Zapraszamy również na uroczystość rodziców oraz opiekunów naszych uczniów.

Wielka gala

Data: 09.06.2011

Dnia 07.06.2011r. o godz. 11.00 w Auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, uczniom dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych - laureatom i finalistom olimpiadprzedmiotowych oraz najlepszym sportowcom, a także ich nauczycielom i dyrektorom szkół zostały wręczone dyplomy. Organizatorem gali była Beata Pawłowicz - Dolnośląski Kurator Oświat

W mijającym roku szkolnym 2010/2011 laureatami i finalistami zostali uczniowie 40 szkół ponadgimnazjalnych województwa dolnośląskiego.
W sumie startowali oni w 42 olimpiadach i turniejach. Tytuł laureata i finalisty w olimpiadach przedmiotowych otrzymało 186 dolnośląskich uczniów. Ponadto 24 laureatów i finalistów tytuł ten otrzymało dwukrotnie, a 3 trzykrotnie. Wśród zaproszonej na galę młodzieży było 11 uczniów - znakomitych sportowców.
Wśród wyróżnionych znalazł się uczeń naszej szkoły – Marcin Sepełowski, który w tym roku został laureatem 52 Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Uzależnieniach Moja młodość, mój rozsądny wybór

Data: 26.05.2011

Konkurs odbył się 19.05.2001 w ZS w Bielawie. Drużyna Bielawskiego LO w składzie:

  1. Anna Suchecka
  2. Ewelina Ślęzak
  3. Marta Nadolska

zmagały się z bardzo szczegółowymi pytaniami o uzależnieniu w części pisemnej i ustnej. Po pierwszym etapie zajmowaliśmy I miejsce otrzymując maksymalną ilość punktów. Ostatecznie uplasowaliśmy się na II miejscu w powiecie, przegrywając jedynie jednym punktem. Dodatkowo nagrodzona i wyróżniona spośród wszystkich uczestników została Anna Suchecka za dużą wiedzę i najlepiej napisany test wiedzowy.

Iwona Weigelt

Zebrania z rodzicami

Data: 11.05.2011

Informuję, że dnia 13.05.2011 r. o godz. 16:30 odbędą się zebrania z rodzicami

Zakończenie roku klas trzecich

Data: 28.04.2011

Informujemy, że zakończenie roku dla klas trzecich liceum odbędzie się 29 kwietnia 2011 godzina 12:00 MOKiS Bielawa
Zapraszamy również na uroczystość rodziców oraz opiekunów naszych absolwentów.

Wielkanoc 2011

Data: 20.04.2011

Smacznego jajka, Świąt jak z bajki
I niech Wam zając przyniesie podarki.
Pięknej święconki, udanych wypieków
Żeby ten czas był najmilszy na świecie.
I taka tradycja jest w tym kraju
Żeby w śmigusa Was zmoczyć miało.

Życzą:
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne
oraz cała społeczność uczniowska
Zespołu Szkół Ogólnokształcących
w Bielawie.

Pierwsza pomoc

Data: 20.04.2011

W dniu 19.04.2011 w Dzierżoniowie odbył się etap rejonowy XIX Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.
Uczniowie w składzie:

  1. Krzysztof Błoński (kapitan)
  2. Marta Czerwińska
  3. Urszula Ząbek
  4. Grzegorz Zimorski
  5. Dawid Celmer

zdobyli I miejsce wśród szkół powiatu dzierżoniowskiego.
Kolejny okręgowy etap mistrzostw odbędzie się 07.05.2011 w Świdnicy.
GRATULUJEMY i życzymy powodzenia.

SALAMANDRA

Data: 19.04.2011

7 i 8 kwietnia 2011r. w ramach lekcji uczniowie bielawskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących pojechali na wycieczkę edukacyjną do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa ,,Salamandra" w Myśliborzu. Tam czekało na nas wiele atrakcji, związanych z przyrodą w Parku Krajobrazowym Chełmy na Pogórzu Kaczawskim.

Wycieczkę edukacyjną rozpoczęliśmy od zajęć w laboratorium chemicznym. Badaliśmy skład żywności, w ten sposób dowiedzieliśmy się co jemy, ale także pogłębiliśmy wiedzę o podstawowych składnikach pokarmowych takich jak białka, węglowodany i tłuszcze. Kolejną atrakcją dla nas była wizyta w laboratorium ekologicznym, w którym pod mikroskopem oglądaliśmy bezkręgowce - nasze zdobycze z pobliskiego potoku wyławiane sitkami i umieszczane przez nas w pojemnikach. Każdy podziwiał jętki, chruściki, widelnice i inne organizmy wodne. Dowiedzieliśmy się jak wyglądają i żyją bezkręgowce z potoku. Po tak ciekawych lekcjach udaliśmy się na kolejne zajęcia, aby dowiedzieć się więcej o procesie fotosyntezy. Przypomnieliśmy sobie, jaką funkcje pełnią liście, powtórzyliśmy podstawowe reakcje chemiczne oraz poznaliśmy metodę rozdzielania barwników asymilacyjnych. Na koniec zajęć sami mieliśmy możliwość rozdzielić te barwniki metodą chromatografii bibułowej. Podczas wycieczki nie tylko zdobywaliśmy wiedzę, wieczorem było wspólne ognisko, przy którym wszyscy mieli możliwość porozmawiać i pośmiać się. Na drugi dzień rano wybraliśmy się na ciekawe zajęcia terenowe – szukaliśmy zwiastunów wiosny. Chociaż nie było zbyt ciepło rozpoznawaliśmy rośliny na podstawie przewodników, znaleźliśmy wiele oznak wiosny. Wiemy już, że wiosna na pewno do nas zawitała, nie tylko ta kalendarzowa.
Warto zaznaczyć, że nasza szkoła już od kilku lat współpracuje z Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa ,, Salamandra" w Myśliborzu. Dzięki takiej współpracy zarówno gimnazjaliści jak i licealiści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bielawie mają możliwość wyjazdu na zajęcia laboratoryjne oraz mogą w ciekawy sposób poszerzać swoją wiedzę, wykorzystywaną potem na lekcjach. Wycieczkę można uznać za udaną, połączyliśmy edukację z zabawą.

Monika Cukiernik