Konkurs Książka i ja

Data: 04.11.2011

29 października 2011r. odbył się w bibliotece Zespołu Szkół Ogólnokształcących finał III Powiatowego Konkursu Książka i ja. Motywem przewodnim tegorocznego konkursu było wzajemne oddziaływanie internetu i książki, zaś jego celem popularyzacja czytelnictwa, kształtowanie umiejętności wyrażania własnej opinii, pobudzanie wyobraźni i skłanianie do własnych głębokich przemyśleń jak również promowanie młodzieży mającej talenty literackie.

W ramach konkursu uczniowie pisali pracę na jeden z zaproponowanych tematów:
- Czy internetowe blogi stanowią zagrożenie dla literatury pamiętnikarskiej? Uzasadnij swoją opinię.
- Przyszłość książki papier czy monitor komputera. Mój przyczynek do dyskusji.
- Internet w literaturze, jego wpływ na fabułę lub kompozycję powieści. Odwołaj się do wybranych przykładów

Do konkursowych zmagań przystąpiło 90 uczniów z 3 szkół powiatu dzierżoniowskiego wybierając pierwszy lub drugi temat. Utworzono specjalną kategorię dla uczniów Gimnazjum nr 5. A oto lista zwycięzców, którzy podczas uroczystego finału otrzymali nagrody książkowe:

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
I miejsce zajęła Klaudia Rokoszna z LO w Bielawie
II miejsce zajęła Magdalena Cybulska z II LO w Dzierżoniowie
III miejsce zajęła Natalia Wagnerowska z ZS Nr 1 w Dzierżoniowie
Wyróżnienie przyznano egzequo Paulinie Juraszek z ZS Nr 1 w Dzierżoniowie, Quentinowi Newton i Maciejowi Grajner z LO w Bielawie

W kategorii szkół gimnazjalnych:
I miejsce zajęła Zuzanna Butrym
II miejsce zajęła Klaudia Wojnarska
III miejsce zajął Paweł Rybiński
Wyróżnienie przypadło Ewelinie Smolak

Przyznano również nagrodę GRAND PRIX - Złote pióro w konkursie, którą otrzymała uczennica II klasy Gimnazjum nr 5 Zuzanna Butrym za pracę o szczególnych walorach językowych.

Rotariańskie Stypendium Edukacyjne

Data: 30.10.2011

Uczennica III klasy Liceum Ogólnokształcącego w Bielawie - Malwina Pluta została wyróżniona i otrzymała „Rotariańskie Stypendium Edukacyjne” w dziedzinie nauk biologiczno - chemicznych. Uroczysta gala wręczenia stypendiów odbyła się 24.10.2011 r w hotelu Piast Roman w Świdnicy. 16 osób zostało nagrodzonych w różnych dziedzinach nauki, sportu i kultury.

Nie brakowało fizyków, matematyków i informatyków jak również sportowców i muzyków, a wśród nich finalistki programu Mam Talent - Pauliny Lendy, a nawet perełek takich jak specjalista kreacji sztuk kulinarnych. Otrzymane stypendium pozwoli Malwinie rozwijać pasję i poszerzać wiedzę w dziedzinie ekologii i nie tylko. Uzyskanie takich wyników w nauce i sukcesów w konkursach oraz otrzymanie stypendium nie byłoby możliwe bez pomocy i zaangażowania nauczycieli, w szczególności pani Jolanty Kupis, za co laureatka serdecznie dziękuje.

Regulamin użytkowania szafek szkolnych

Data: 27.10.2011

Prosimy uczniów naszego gimnazjum oraz ich rodziców o zapoznanie się z regulaminem użytkowania szafek szkolnych dostępnych w dziale regulaminy.

Szkolna Olimpiada Języka Angielskiego

Data: 25.10.2011

21 października 2011 roku odbyła się kolejna edycja Szkolnej Olimpiady Języka Angielskiego dla licealistów. Uczestnicy konkursu mieli możliwość wykazać się nie tylko znajomością gramatyki i słownictwa, ale również wiedzą ogólną dotyczącą historii i kultury krajów anglojęzycznych. Zwycięzcami konkursu są:
I miejsce Patryk Stulik kl. IB
II miejsce Kamil Nowak kl. IIIA
III miejsce Łukasz Nowak kl. IIIC
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Nauczyciele języka angielskiego

Drużynowe wicemistrzostwo szkół w MTB.

Data: 21.10.2011

W piątek 07.10.2011 w Chojnowie odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Szkół w MTB. Zespół Szkół Ogólnokształcących był reprezentowany przez: Tomasza Mickiewicza, Grzegorza Bagińskiego, Bartosza Jagielnickiego, Doriana Szafrańskiego oraz Michała Palę.

Trasa zawodów bardzo różniła się od tej sprzed roku. Była bardziej wymagająca pod względem kondycyjnym i technicznym, co potęgowało emocje. Składała się z kilku krótkich, ale mocnych podjazdów oraz kilku trudniejszych zjazdów. Szkoły ponadgimnazjalne musiały przejechać 5 rund, czyli ok. 11-12 kilometrów. Na mecie jako pierwszy z drużyny zameldował się Tomasz Mickiewicz, zajmując 6 miejsce, na 9 został sklasyfikowany Grzegorz Bagiński. W pierwszej dwudziestce bielawskie liceum miało trzech zawodników, ponieważ na 15 miejscu przyjechał Bartosz Jagielnicki. Dorian Szfrański i Michał Pala po niegroźnych upadkach dojechali odpowiednio na 30 i 46 miejscu. Nasze wyniki pozwoliły Zespołowi Szkół Ogólnokształcących w Bielawie zająć drużynowo 2 miejsce i tym samym stać się Drużynowym Wicemistrzem Dolnego Śląska Szkół w MTB.

Grzegorz Bagiński

Data: 04.10.2011

Informujemy uczniów naszego gimnazjum, że na naszej stronie pojawiła się lista tematów projektów edukacyjnych na rok szkolny 2011/2012.

Prosimy o zapoznanie się z nimi oraz zgłoszenie się do prowadzących nauczycieli w celu rozpoczęcia realizacji danego projektu.

Data: 13.09.2011

Redakcja gazetki szkolnej ogłasza nabór chętnych redaktorów. Więcej informacji u p. Radosława Szeligi.

Zebranie Rady Rodziców - PILNE !!!!

Data: 08.09.2011

Ze względów organizacyjnych, na wniosek przewodniczącej Rady Rodziców, zebranie zostało przeniesione na 20 września 2011 na godzinę 1600.

List Starosty Powiatu Dzierżoniowskiego

Data: 01.09.2011

Rozpoczęcie roku szkolnego

Data: 24.08.2011

Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012 odbędzie się 1 września 2011 r. o godz. 9.00 na boisku szkolnym (w przypadku złej pogody w auli).