Karolina Jurczyk zakwalifikowana do Mistrzostw Europy!

Data: 27.05.2016

Sensacyjna wiadomość!
Dziś, 27 maja Karolina Jurczyk uczennica kl 2a naszego gimnazjum, zawodniczka klubu MKS 9 Dzierżoniów w Mistrzostwach Polski w pływaniu w Szczecinie osiągnęła finał A stylem dowolnym na dystansie 50m z czasem 26.20s i tym samym wywalczyła kwalifikację do Mistrzostw Europy !!! Małgorzata Morańda

Oskar Stajno awansował do finału ogólnopolskiego!

Data: 17.05.2016

W etapie wojewódzkim, który odbył się we Wrocławiu 27 kwietnia Oskar Stajno zdobył 94% możliwych do zdobycia punktów. Tym samym uczeń naszego gimnazjum uzyskał status laureata etapu wojewódzkiego konkursu, który w tym roku szkolnym poświęcony jest dziejom polskiego oręża w latach 1531-1683 „Od Obertyna do Wiednia”.

Jednocześnie po bardzo zaciętej walce Oskar wywalczył 2 miejsce, które gwarantuje udział w finale centralnym. Etap centralny zostanie przeprowadzony w Warszawie od 2 do 4 czerwca 2016 r. i weźmie w nim udział 32 najlepszych uczniów gimnazjów z całej Polski.
Jest to ogromny sukces, ponieważ Ogólnopolski Konkurs Historyczny i Olimpiada Tematyczna „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” są przedsięwzięciami o wieloletniej tradycji, skierowanymi do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, szkół zawodowych i ponadgimnazjalnych.
Najważniejszymi celami Konkursu i Olimpiady jest kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia poprzez upowszechnianie wiedzy o historii oręża polskiego w różnych okresach historycznych oraz o znaczeniu Sił Zbrojnych w życiu narodu i państwa polskiego, a także popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy o losach żołnierza oraz kształtowanie umiejętności kreatywno-krytycznego myślenia o dziejach minionych. Warto pamiętać, że w poprzednich edycjach konkursu, a także olimpiady gimnazjaliści i licealiści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bielawie odnosili już sukcesy w etapach wojewódzkich i centralnych. Andrzej Sepełowski

Dzień otwarty w ZSO w Bielawie

Data: 15.05.2016

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bielawie
zaprasza

szóstoklasistów do zapoznania się z ofertą edukacyjną dla gimnazjalistów,
oraz gimnazjalistów ubiegających się o przyjęcie do liceum ogólnokształcącego.

Na prezentację zapraszamy w poniedziałek
16.05.2016. o godz.: 16.00.
ul. Szkolna 5 w Bielawie

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów i rodziców (opiekunów). Mamy nadzieję, że spędzicie Państwo miło czas w naszej szkole. Dyrektor Marzanna Kamińska

Zwycięzcy biorą wszystko

Data: 10.05.2016

Tegoroczna edycja Powiatowego Konkursu Historyczno-Literackiego „Powstania narodowe w historii, literaturze i sztuce XVIII - XIX w.” okazała się wyjątkowo szczęśliwa dla uczniów naszej szkoły. W zmaganiach indywidualnych zwyciężyła Anita Satory, natomiast drugie miejsce zajęła Alicja Froń. W konkurencji zespołowej reprezentanci Chrobrego także nie mieli sobie równych. Drużyna w składzie: Alicja Froń, Anita Satory oraz Marcin Cetnarowski (wszyscy z kl.2b LO) zdobyła I miejsce!

Dla Mai

Data: 03.05.2016

Rysunek ten został wykonany przez Klaudię Dylewską w celu upamiętnienia naszej koleżanki Mai. Oprócz szarości smutnej rzeczywistości jest też kolor niebieski - kolor nadziei. Maja na zawsze pozostanie w naszych sercach.

Ostatnie pożegnanie naszej uczennicy

Data: 30.04.2016

Pogrążeni w wielkim smutku, zawiadamiamy:

Rekrutacja 2016

Data: 21.04.2016

Od poniedziałku 4 kwietnia przyjmujemy deklaracje chętnych na rok szkolny 2016/2017 do klasy dwujęzycznej. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się w terminie do 27 kwietnia.

Rekrutacja na rok szkolny 2016/2017

Konkurs wiedzy o Balladynie

Data: 21.04.2016

Dnia 15.04.2016 w naszej szkole odbył się szkolny konkurs wiedzy o "Balladynie" J.Słowackiego dla klas gimnazjalnych.
Miło mi poinformować,że
I miejsce zajęła drużyna z kl.IIIaG Natalia Kochańska i Maria Jaworska
II miejsce drużyna z kl.IaG Aleksandra Frącek i Agnieszka Trzepla
III miejsce drużyna z kl.IIaG Karolina Jurczyk i Natalia Olbińska

Małgorzata Jędrzejak

Konkurs Moja gmina, mój powiat

Data: 21.04.2016

12 kwietnia odbył się powiatowy konkurs wiedzy o ziemi dzierżoniowskiej "Moja gmina, mój powiat". Uczniowie III klasy Liceum w składzie: Weronika Olewińska, Maciej Sulikowski i Patryk Żródlak wykazali się największą wiedzą o naszym regionie i zajęli zespołowo I miejsce.

Gratulujemy! Małgorzata Drozd

II GALA TALENTÓW CHROBREGO

Data: 07.04.2016

12 kwietnia 2016 o godzinie 17.00 w Miejskim Ośrodku Kultury I Sztuki w Bielawie w Teatrze Robotniczym odbędzie się II Gala Talentów Chrobrego, na której uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bielawie zaprezentują swoje talenty. W programie: występy wokalne, pokazy taneczne, wernisaż prac malarskich i fotograficznych. Wstęp na galę jest bezpłatny.

Zapraszamy do wspólnej zabawy.