Aktualności

W orbicie Młodej Polsk , czyli humaniści na tropach sztuki.

Data: 06.04.2016

Renesansowy humianista charakteryzował się umiejętnością poznawania świata na różnych płaszczyznach. Dzięki matematyce, filozofii czy biologii potrafił powiedzieć o człowieku więcej niż ktokolwiek inny w tamtych czasach, był w pewien sposób „doktorem od człowieczeństwa“. Jako uczeń klasy humanistycznej mogę stwierdzić, że być może ten renesansowy archetyp humanisty wielu uczniom, zwącym się humanistami, jest obcy, lecz jako klasie nie można nam odmówić ciekawości, chęci poznawania świata i fascynacji człowiekiem. Szansę aby "liznąć" nieco kultury dostaliśmy 17 marca, kiedy to wybraliśmy się na wycieczkę do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury na wystawę malarską „W orbicie Młodej Polski". Była ona poświęcona takim twórcom, jak Jan Stanisławski, Wlastimil Hofman czy, według mnie, wisienka na torcie czyli Jacek Malczewski. Nie bez kozery na samym początku wspomniałem o renesansowym zainteresowaniu człowiekiem, gdyż prace, które dane nam było obejrzeć, w przeważającej większości opowiadały właśnie o nas - ludziach. Oczywiście bez problemu mogliśmy znaleźć też piękne pejzaże, wspaniałe szkice budynków, jednak to właśnie te odbite na płótnie ludzkie dusze najbardziej zapadły mi w pamięć. Również prowadząca, pani Jolanta Maniecka, bardzo mocno przyczyniła się do pozytywnego odbioru wystawy. Z wprawą wyśmienitego gawędziarza opowiadała nam o perypetiach malarzy i realiach tamtych czasów, którym, o dziwo, bardzo blisko do tego, co znamy z naszej własnej codzienności. Potrafiła również wciągnąć umiejętnie w dyskusję nawet najbardziej nieśmiałe osoby, angażując nas w obfite wymiany zdań czy w snucie kolejnych teorii pod tytułem "o co chodziło autorowi?". Wydaje mi się, że każda z osób, której dane było pojechać na tę wystawę, opuszczała budynek DOK'u w pełni usatysfakcjonowana. Słowem zakończenia chciałbym powiedzieć tylko, że nic tak nie pobudza młodego umysłu do myślenia, jak taka pożywka kulturalna doprawiona genialną narracją. Pozostaje mi liczyć, że nie była to ostatnia wystawa, czy ogólnie wydarzenie kulturalne, na które zostaliśmy zabrani. Kamil Wiekiera, kl.2a

The Voice of Chrobry

Data: 06.04.2016

W dniu 05.04.2016 w naszej szkole odbył się konkurs piosenki obcojęzycznej "The Voice of Chrobry". Konkurs ten jest wieloletnią tradycją w Chrobrym.
Uczniowie wspaniale się bawią a ich pomysłowość w prezentowaniu utworów nie zna granic. To wspaniały dzień nie tylko dla uczniów ale także dla nauczycieli ponieważ mogą poznać kreatywność danej klasy i przede wszystkim zobaczyć czy potrafią ze sobą współpracować tworząc zespół.
Jury w składzie: P. Sandra Sawa, P. Danuta Gierczak, P. Dorota Kot i Weronika Górnik miało trudny wybór. Wszyscy prezentowali się bardzo okazale. Pod uwagę w ocenie brano zaangażowanie klasy, pomysłowość, poziom muzyczny oraz wrażenie artystyczne.
I miejsce zajęła klasa 1b LO, która w nagrodę otrzymała słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców. II miejsce wywalczyła klasa 2a gimnazjum, a miejsce III przypadło klasie 2b LO. Muzyka prezentowana przez uczniów porywała do tańca i wspaniałej zabawy.

Atmosfera od samego początku była niesamowita. Nauczyciele, jak i uczniowie bawili się świetnie podziwiając występy poszczególnych klas. Mogliśmy obejrzeć talenty wokalno-artystyczne naszych wychowanków i kolegów. Utwory prezentowały odmienne gatunki muzyczne poczynając od pop-u, lat 80-tych po RAP. Każdej piosence towarzyszył występ taneczny z elementami artystycznymi, a nawet akrobatycznymi. Poziom występów był bardzo wyrównany jednak wygrała klasa, która wniosła najwięcej humoru i zabawy. Bezkonkurencyjna klasa 1b z liceum za swoje zaangażowanie w występ została nagrodzona ogromnym tortem sponsorowanym przez Radę Rodziców naszej szkoły. Tego typu konkursy stały się już naszą tradycją i cieszą się dużą popularnością wśród uczniów. Weronika Górnik

70-lecie Bielawianki

Data: 02.04.2016

2 kwietnia na gali 70-lecia Bielawianki absolwent naszego Liceum Piotr Borkowski odebrał nagrodę dla najlepszego siatkarza w historii klubu zdobywając 1340 głosów. III miejsce zajął Błażej Szymeczko także absolwent Chrobrego z liczbą głosów 513.
Spośród czterech sekcji Klubu Bielawianki: piłki nożnej, piłki siatkowej, zapasów i lekkoatletyki na gali został nagrodzony Prezes Klubu Siatkarskiego, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Pan Robert Chabiński. Uhonorowany został za wkład, osiągnięcia i zaangażowanie na rzecz klubu. Nagrody wręczali Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Paweł Papke, Burmistrz Piotr Łyżwa i Przewodniczący Rady Miasta Bielawy Zbigniew Dragan oraz Paweł Wachowiak - Prezes i Stanisław Łopaciński - V-ce Prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej.

Gratulujemy! Kacper Środoń

Sowiogórski Bajarz

Data: 02.04.2016

1 kwietnia na Sowiogórskim Bajarzu w Bielawie młodzież ze szkół podstawowych gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oczarowywała legendami publiczność i jury. W kategorii ponadgimnazjalnej I miejsce zajęli ex æquo uczniowie naszej szkoły Angela Wisłocka 1a LO oraz Krystian Kubiak 3a LO

Turniej Recytatorów

Data: 01.04.2016

22 marca 2016r. odbyły się miejsko – powiatowe eliminacje 61 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
Wyróżnienie od jury konkursu w „Turnieju Recytatorów” otrzymał Krystian Kubiak uczeń 3 klasy Liceum.

Gratulujemy!

XXIV Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

Data: 24.03.2016

Na etapie wojewódzkim XXIV edycji Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, który odbył się 18 marca 2016 r. w Dolnośląskim Oddziale Okręgowym PCK, uczennice naszej szkoły zajęły najlepsze miejsca na podium.
Agnieszka Broda powtórzyła zeszłoroczny sukces i zajęła I miejsce w kategorii gimnazjalnej. Natalia Zygmunt zdobyła I miejsce w kategorii licealnej i będzie reprezentować województwo w ogólnopolskim finale. Obie uczennice ZSO w Bielawie zawdzięczają sukces Pani Jolancie Kupis, która dołożyła wszelkich starań, aby jak najlepiej przygotować je do konkursu. Podziękowania należą się także wszystkim osobom, które zaangażowały się do pomocy w przygotowaniu akcji prozdrowotnych.

Natalia Zygmunt

Sukcesy uczennic ZSO

Data: 23.03.2016

W dniu 18.03.2016r. we Wrocławiu odbył się wojewódzki etap XXIV Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Uczennice naszej szkoły: Natalia Zygmunt (LO) i Agnieszka Broda (G5) zajęły I miejsca i uzyskały awans do etapu ogólnopolskiego.

Gratulujemy!

Wielkanoc

Data: 23.03.2016

WSZYSTKIM UCZNIOM, RODZICOM I NAUCZYCIELOM
składamy serdeczne życzenia zdrowych, spokojnych i radosnych
ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

Konkurs na realizację spotu reklamowego rozstrzygnięty

Data: 22.03.2016

Podczas sesji Rady Powiatu 22 marca zostały ogłoszone wyniki konkursu dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych na zrealizowanie spotu promującego odnawialne źródła energii.
III miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bielawie w składzie:
– Krystian Kubiak
– Karolina Fela
– Agata Pawlaczek
– Sandra Driemel
– Pani Jolanta Kupis – opiekun grupy

Gratulujemy!

Budowa boiska trwa

Data: 22.03.2016

2 boiska do koszykówki i siatkówki, boisko do piłki ręcznej, bieżnia 4x100m, skocznia w dal, siłownia zewnętrzna. Termin zakończenia prac 31.05.2016r.