Aktualności

XX Prezentacje Publicznych Szkół Ponadgimnazjalnych Dzierżoniów

Data: 18.03.2016

W dniach 17-18 marca odbyły się "XX Prezentacje Publicznych Szkół Ponadgimnazjalnych Dzierżoniów 17-18 III 2016."
Samorząd Uczniowski naszej szkoły prezentował ofertę edukacyjną jaką Chrobry Bielawa proponuje przyszłym uczniom.
Nasza szkoła pragnie sprostać oczekiwaniom młodzieży i przygotowała nową ofertę:
W bielawskim Liceum powstaje pierwsza w powiecie klasa dwujęzyczna.

Rekrutacja na rok szkolny 2016/2017

Konkurs plastyczny JAJO Z KLASĄ

Data: 16.03.2016

W środę, 16 marca w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących odbył się konkurs plastyczny pt.: JAJO Z KLASĄ Drużyny dwuosobowe miały za zadanie ozdobić jajo mieszczące się w formacie A-2 dowolną techniką.
Ocenie podlegały: pomysłowość w doborze materiałów, staranność wykonania, porządek w miejscu pracy oraz ciekawa prezentacja swojej pracy.

Jury miało trudne zadanie, ponieważ wszystkie prace zostały wykonane bardzo starannie i estetycznie.

I miejsce zdobyły uczennice klasy I A LO Anna Sułek i Wiktoria Jagiełło

II miejsce zdobyły uczennice klasy II B LO Alicja Froń i Katarzyna Dziedzic

III miejsce zdobyły uczennice klasy I A Gimnazjum Zuzanna Wajda i Paulina Żukowska

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

Bilet wstępu do Chrobrego

Data: 16.03.2016

WZSO w Bielawie - Gimnazjum nr 5 oraz Liceum Ogólnokształcące proponuje i zaprasza kandydatów w nowym roku szkolnym 2016/2017 do klasy dwujęzycznej.

Nowość w powiecie dzierżoniowskim!

Przyjrzyj się całej naszej ofercie:

Sprawdź się gimnazjalisto drogi i odetnij kupon!

70-lecie Klubu Sportowego Bielawianka

Data: 16.03.2016

Błażej Szymeczko (środkowy bloku) - 6, Piotr Borkowski (przyjmujący) - 8 absolwenci ZSO Chrobry Bielawa napisali historię bielawskiej siatkówki.

W 2012r. wraz z zespołem OFM Bielawianka Bester Bielawa w składzie: Krzysztof Kurpiel (przyjmujący), Bartosz Jerzyk (rozgrywający), Jarosław Budziński (libero), Krzysztof Stryczniewicz (kapitan, rozgrywający), Mateusz Polakowski (przyjmujący), Piotr Sidor (przyjmujący), Paweł Dobrzański (atakujący), Paweł Skibicki (środkowy bloku), Michał Malczewski (libero), Dawid Pacioch (atakujący), Wojciech Malczewski (środkowy bloku), Andrzej Zemanek (I trener) oraz Jarosław Dusza (II trener). wywalczyli II ligę piłki siatkowej dla Bielawianki

Piotr Borkowski uczęszczał do Chrobrego w latach 2004-2007.
W tym czasie był zawodnikiem Bielawianki.

- "Jeżeli chodzi o moją karierę późniejszą to wyglądała następująco:
- 2007/2008 - Juventur Wałbrzych - 9 miejsce II LIGA
- 2008/2009 - Orion Sulechów - 4 miejsce II LIGA
- 2009/2010 - AZS Zielona Góra - 2 miejsce II LIGA
- 2010/2011 - Krispol Września - 1 miejsce II LIGA
- 2011/2012 – Bielawianka - 1 miejsce III LIGA
- 2012/2013 – Bielawianka - 11 miejsce II LIGA
- 2013 - AZS ZIelona Góra
- 2014 do dziś OLAVIA Oława - w tym sezonie 5 miejsce II LIGI"

-„Jeszcze mogę dodać ze jestem aktualnym Mistrzem Polski w siatkówce plażowej strażaków.” - wspomniał Piotr Borkowski


Błażej Szymeczko absolwent LO im. Bolesława Chrobrego w Bielawie w klasie Krzysztofa Felsztyńskiego. (2009)

W drużynie siatkarskiej LO im. Bolesława Chrobrego w składzie (Błażej Szymeczko, Cezary Giera, Sitek Michał, Skowroński Marcin, Kamiński Maciej, Paciej Łukasz, Polakowski Mateusz, Świgoń Bartosz, Marek Jarzębski) zdobył Mistrzostwo Dolnego Śląska (2008), oraz 6 miejsce w Mistrzostwach Polski Szkół Średnich (Olsztyn 2008) a także Wicemistrzostwo Dolnego Śląska (2009).
Data urodzenia: 15.07.1990, Wałbrzych
Wzrost: 200 cm
Waga: 92 kg
Zasięg w ataku: 350 cm
Zasięg w bloku: 325 cm
Kluby: OFM Bielawianka Bester Bielawa, AZS Zielona Góra, Krispol Września
Uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Bielawie (pierwsze 3 lata wychowawca Urszula Spring, klasa 4-6 wychowawca Anna Kuś), Gimnazjum nr 1 w Bielawie (wychowawca Izabela Orda) , Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Bielawie (wychowawca Krzysztof Felsztyński). Studiował na Uniwersytecie w Zielonej Górze.
Błażej Szymeczko, wychowanek klubu Bielawianka-Bester zaczął trenować w 2005 r. Pierwszym trenerem, któremu zawdzięcza w głównej mierze grę w siatkówkę był Andrzej Zemanek. W wieku Kadeta grał w Bielawiance, a największym sukcesem zespołu w tamtym czasie było zajęcie 3-go miejsca w woj. dolnośląskim. „W finale przegraliśmy z Gwardią Wrocław i z Ikarem Legnica” – wspomina Błażej.
- „Kolejne dwa sezony juniorskie nie przyniosły nam żadnych sukcesów, ja w tamtym czasie trenowałem z Juniorami oraz z ówczesną III ligą pod wodzą trenera Waldemara Szczepanowskiego, wtedy pojechaliśmy na turniej o awans do II ligi do Lubina, zajęliśmy tam 3 miejsce.”
- „Kolejnym sezonem była gra w III lidze, trenerem był Andrzej Zemanek zajęliśmy wtedy 5 miejsce w grupie dolnośląskiej,”
-„sezon 2011/2012 to sezon, w którym wywalczyliśmy awans do II ligi, był to jeden z największych sukcesów klubu, sezon 2012/2013 grałem w swoim pierwszym sezonie w Bielawiance w II lidze, był to sezon, w którym utrzymaliśmy II ligę w Bielawie. Trenerem był Dariusz Ratajczak oraz Andrzej Zemanek,”
-„sezon 2013/2014 to sezon w którym grałem w klubie KU AZS Zielona Góra, z którym wywalczyliśmy 4 miejsce w grupie, sezon 2014/2015 to mój drugi sezon w Zielonej Górze pod wodzą trenera Tomasza Palucha, zajęliśmy 3 miejsce w grupie a w fazie play off do trzech zwycięstw przegraliśmy z Gwardia Wrocław 3:0.” Poza klubem z drużyną akademicką Uniwersytetu w Zielonej Górze wywalczył 3 miejsce wśród Uniwersytetów oraz 5 miejsce wśród szkół wyższych.
- „Obecnie gram w pierwszoligowym Krispolu Września i uważam, że jest mój największy sukces, sezon jeszcze trwa i walczymy o najwyższe miejsce.” – powiedział we wczorajszej rozmowie Błażej Szymeczko.

Z Błażejem Szymeczko rozmawiał Kacper Środoń

Zachęcamy do oddawania głosów na naszych absolwentów w Plebistycie 70-lecia Bielawianki.
Adres stronki z plebiscytem: 70-lecie Klubu Sportowego Bielawianka

Dzień Kobiet

Data: 08.03.2016

Lilia kwitnie, róża opada, czerwony tulipan swe płatki składa.
Korzystając z tej sposobności, życzymy Wam w Dniu Kobiet,
dużo szczęścia, zdrowia i radości.
Niech Wam życie słodko płynie - w każdej chwili i godzinie.

Depresja

Data: 02.03.2016

Często nie zdajemy sobie sprawy z powagi problemu jakim jest depresja. Ogromna presja w szkole, w pracy, w domu jest w stanie doprowadzić do zaburzeń depresyjnych u każdego. Depresja jest chorobą, która może dotknąć ludzi niezależnie od siły i rodzaju charakteru. Nie jest to również oznaką słabości, jeśli nie potrafimy sobie z nią sami poradzić. Depresja objawia się długotrwałym uczuciem przygnębienia z negatywnym wpływem na zainteresowania, stosunek do rodziny, przyjaciół. Osoba dotknięta nią czuje się samotna i niepotrzebna. Jednak ta choroba psychiczna jest w bardzo dużym procencie uleczalna. W terapii obok lekarza psychiatry i psychologa bardzo ważna jest pomoc osób z naszego otoczenia. Reagując, wspierając, akceptując i nie oceniając jesteśmy w stanie pomóc osobie chorej na depresję. Dzięki właściwie przebiegającej terapii osoba dotknięta depresją może odzyskać całkowitą równowagę. Dlaczego więc, pomimo skuteczności leczenia farmakologicznego liczba osób chorych na depresję wciąż rośnie? Jest to spowodowane częstą nieświadomością lub celowym bagatelizowaniem tego problemu. Ogromna liczba osób stara się poradzić sobie z tym sama, całkowicie ukrywając swoje negatywne emocje i odrzucając próby pomocy osób bliskich. Jeśli depresja nie jest leczona, nasila się. Im wcześniej chory podejmie leczenie, tym większe ma szanse na uzyskanie trwałej poprawy. Jest to istotne także ze względu na częste nawroty depresji, nierzadko o dużym stopniu nasilenia.
Agnieszka Broda

SZKOLNA OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA LICEALISTÓW

Data: 02.03.2016

Już po raz kolejny licealiści z naszej szkoły mogli spróbować swoich sił w Szkolnej Olimpiadzie Języka Angielskiego. Do zmagań językowych przystąpiło 12 uczniów ze wszystkich klas licealnych. Test konkursowy składał się z zadań o zróżnicowanym poziomie trudności, sprawdzał znajomość struktur gramatycznych i słownictwa, a także wiedzę uczestników na temat krajów anglojęzycznych. Poziom zmagań był bardzo wyrównany, co świadczy o wysokich umiejętnościach językowych uczniów naszej szkoły.
Trzecie miejsce przypadło Aleksandrze Gałązkiewicz, uczennicy klasy I A. Drugą lokatę zajęła Katarzyna Dziedzic z klasy II B. Zdobywczynią pierwszego miejsca okazała się Alicja Froń z klasy II B.
Wszystkim laureatom gratulujemy godnej podziwu znajomości zasad języka angielskiego i zapraszamy na kolejną edycję Olimpiady już za rok.
Alicja Froń

XXIV Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

Data: 02.03.2016

W dniu 11.12.2015r. w Liceum Ogólnokształcącym nr 2 w Dzierżoniowie odbył się rejonowy etap XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia.

Uczennice z LO: Alicja Froń, Anna Sułek, Natalia Zygmunt zespołowo zajęły I miejsce.

Uczennice z Gimnazjum nr 5: Agnieszka Broda, Maria Jaworska, Justyna Rakieć zespołowo zajęły I miejsce.

Indywidualnie: Agnieszka Broda będzie reprezentować szkoły gimnazjalne, a Natalia Zygmunt LO w etapie wojewódzkim w/w olimpiady.

Gratulujemy!

Powiatowa Olimpiada Wiedzy o AIDS HIV - to nie dla mnie

Data: 02.03.2016

W Zespole Szkół nr 1 w Dzierżoniowie odbyła się Powiatowa Olimpiada Wiedzy o AIDS "HIV - to nie dla mnie".
Uczennice z klasy 3A gimnazjum: Agnieszka Broda, Maria Jaworska, Natalia Kochańska zajęły I miejsce.

Uczennice z LO: Anna Sułek, Justyna Rak, Natalia Zygmunt zajęły II miejsce.

Gratulujemy!

Konwój Muszkieterów

Data: 29.01.2016

Fundacja Muszkieterów wraz z Muszkieterami – swoimi patronami będącymi właścicielami znanych supermarketów Intermarche i Bricomarche zorganizowała już 15 edycję akcji Konwój Muszkieterów.
Po raz drugi nasza szkoła, spośród 300 placówek w Polsce, została wybrana przez Muszkieterów, jako placówka, do której trafi „czek”.
Konwój Muszkieterów i idea, która mu przyświeca jest bliska polskim artystom, którzy chętnie wspierają działanie Fundacji Muszkieterów. Po Staszku Soyce, braciach Golcach, Krzysztofie Krawczyku, Natalii Kukulskiej, Majce Jeżowskiej, Arce Noego, Ani Wyszkoni, Jacku Stachursky’m, Halinie Młynkowej, zespole Pectus, Justynie Steczkowskiej, ambasadorem akcji został Rafał Brzozowski.

Więcej o idei akcji można dowiedzieć się z fanpage Drużyna M, www.facebook.com/MDrużyna oraz ze strony www.muszkieterowie.pl

Dziękujemy za wsparcie.