Aktualności

WOŚP w Chrobrym

Data: 22.01.2016

Sukces Oskara Stajno !

Data: 22.01.2016

W dniu 15 grudnia 2015 roku odbył się w Świebodzicach etap rejonowy Ogólnopolskiego Konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”.
W tym roku szkolnym konkurs poświęcony jest dziejom naszego oręża w latach 1531-1683 ( „Od Obertyna do Wiednia”). Bardzo dobrze spisał się uczeń naszego gimnazjum Oskar Stajno, który uzyskał 88 % możliwych do zdobycia punktów i został zakwalifikowany do finału wojewódzkiego w/w konkursu.
Finał odbędzie się we Wrocławiu 22 marca 2016 r. i wystartuje w nim 13 najlepszych gimnazjalistów z naszego województwa. Stawką tych zmagań będzie awans do etapu centralnego w Warszawie.
Gratulujemy !!!
Andrzej Sepełowski

Mikołajkowo w Chrobrym

Data: 22.01.2016

Coroczne Spotkania Mikołajkowe stały się już tradycją Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bielawie. 17 grudnia w auli Chrobrego spotkali się uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz goście: Przewodniczący Rady Miejskiej Bielawy Pan Zbigniew Dragan, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Bielawy Pan Władysław Kroczak oraz Honorowi Przyjaciele Szkoły, m.in. Pan Janusz Cąber.

Uroczystość uświetniło przedstawienie „Czarnoksiężnik z Krainy Oz” przygotowane przez uczniów szkoły pod kierunkiem p. Sandry Sawy. Opowieść, jednocześnie zabawna i wzruszająca, skłoniła do refleksji o tym , co w życiu jest najważniejsze. Przesłanie było bardzo czytelne- można osiągnąć każdy cel, wystarczy uwierzyć we własne siły. Na Spotkaniu Mikołajkowym nie mogło oczywiście zabraknąć Mikołaja. Święty przybył z wielkim worem i ku uciesze zebranych rozdawał prezenty.

Całości imprezy towarzyszyły występy utalentowanej młodzieży. Z przyjemnością można było wysłuchać nastrojowych kolęd jak i utworów instrumentalnych na gitarę i pianino. Na zakończenie do wspólnego kolędowania zaprosili uczniowie. Poszczególne klasy, zarówno gimnazjalne jak i licealne, dały popis swoich umiejętności wokalnych. Chyba nie wszyscy dostaliby się do programu „ The voice of Poland”, natomiast z pewnością kl.2a LO i 3b LO zasłużyły na duże brawa.
Miło jest spędzić czas w dobrym nastroju i w przyjaznej atmosferze. Zatem … Do zobaczenia za rok!
Edyta Paluch

święta Bożego Narodzenia

Data: 21.01.2016

IV Konkursu na Utwór Inspirowany Fotografiami Bielawy

Data: 14.01.2016

11 grudnia o godz. 18.00 w Dolnośląskim Art.-Inkubatorze w Bielawie odbył się finał IV Konkursu na Utwór Inspirowany Fotografiami Bielawy. Oprawę artystyczną przygotowali uczniowie naszej szkoły.
Wśród laureatów konkursu znaleźli się nasi uczniowie:
Julia Kurzawa, która otrzymała wyróżnienie w kategorii - proza oraz Kacper Środoń zdobywca I miejsca w kategorii - poezja.

Jarmark Bożonarodzeniowy

Data: 14.01.2016

Niesprzyjająca Aura (w mitologii greckiej nimfa frygijska szybka jak wiatr) przeniosła Jarmark Bożonarodzeniowy w zaciszne miejsce. Udało się, nasz piękny domek wprowadził nas w klimat świąteczny. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i zaangażowanie.

Sukces Karoliny Jurczyk

Data: 09.12.2015

Miło nam poinformować, że Karolina Jurczyk (klasa II GIM) została powołana przez Polski Związek Pływacki na zawody Krajów Europy Środkowej w pływaniu, które odbędą się 11-13 grudnia 2015 roku na Węgrzech.
Między innymi Karolina będzie reprezentowała Polskę!
Magdalena Drozd

Finał Szkolnego Konkursu O Polskę niepodległą i jej granice – 1908-1922

Data: 30.11.2015

W dniu 9 listopada 2015 roku odbył się w Teatrze Robotniczym w Bielawie finał Szkolnego Konkursu „O Polskę niepodległą i jej granice - 1908-1922”, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Jego celem była popularyzacja wiedzy historycznej wśród uczniów oraz upamiętnienie Święta Niepodległości.

W decydującej rozgrywce wzięło udział 8 finalistów wyłonionych w eliminacjach pisemnych, które miały miejsce 27 października 2015 roku. Uczestnicy musieli popisać się wiedzą dotyczącą postaci historycznych i najważniejszych wydarzeń, które doprowadziły do powstania niepodległego państwa w 1918 roku oraz przebiegu walk o granice Rzeczypospolitej w latach 1918-22. Duże znaczenie miała także znajomość źródeł historycznych, mapy historycznej, literatury polskiej i muzyki oraz umiejętne wykorzystanie materiału filmowego, który prezentował polski wysiłek zbrojny w latach I wojny światowej i po jej zakończeniu. Ostatecznie zwycięstwo odniósł Oskar Stajno z klasy III a gimnazjalnej, II miejsce przypadło Marcinowi Cetnarowskiemu z II b licealnej a trzecie Michałowi Piesikowi z III a licealnej.

Konkurs prowadził p. Andrzej Sepełowski a w komisji oceniającej uczniów pracowali: pani Dorota Kot oraz ks. Kamil Pawlik. Laureaci zostali uhonorowani nagrodami, które ufundowali: Burmistrz Miasta Bielawa – pan Piotr Łyżwa oraz pan Tomasz Ligięza właściciel Wydawnictwo Drukarnia – Edytor w Dzierżoniowie .

Impreza mogła się odbyć dzięki pomocy dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Bielawie – pana Jana Gładysza oraz innych pracowników tej instytucji, którym pragniemy gorąco podziękować za udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursu.

II Powiatowy Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości

Data: 30.11.2015

13 listopada 2015 r. odbył się w naszej szkole II Powiatowy Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu dzierżoniowskiego. W zawodach uczestniczyło 30 uczniów reprezentujących I LO w Dzierżoniowie , II LO w Dzierżoniowie, Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Bielawie, Zespół Szkół nr 3 w Dzierżoniowie, Zespół Gimnazjów nr 3 w Dzierżoniowie oraz Gimnazjum nr 5 w Bielawie. Zawody zaplanowano na 6 rund i rozgrywano je systemem szwajcarskim. Rywalizacja toczyła się w sportowej atmosferze i sprzyjała integracji środowiska uczniowskiego ze szkół powiatu dzierżoniowskiego. Turniej kształcił umiejętności koncentracji, odporności psychicznej, opanowania, wytrwałości, właściwego wykorzystania czasu i podejmowania decyzji w warunkach ryzyka. I miejsce w zawodach zajął reprezentujący I LO w Dzierżoniowie – Piotr Lewandowski, drugi był zawodnik II LO w Dzierżoniowie – Konrad Węgliński, a na trzecim stopniu podium stanął także reprezentant II LO w Dzierżoniowie – Michał Choiński. W klasyfikacji gimnazjalnej najlepszy był Mateusz Perekasz z Zespołu Gimnazjów nr 3 w Dzierżoniowie. Najlepszy nasz reprezentant - Oskar Stajno został sklasyfikowany na VII miejscu. Był on także drugi w klasyfikacji gimnazjalnej. Impreza odbywała się w ramach grantu oświatowego przyznanego przez Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie. Fundatorami nagród był Przewodniczący Rady Miejskiej w Bielawie – pan Zbigniew Dragan oraz Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie. Turniej przeprowadził pan Andrzej Sepełowski - nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bielawie. Pomoc przy organizacji imprezy, w postaci zegarów szachowych, uzyskano także ze strony pana Jarosława Kresy - prezesa klubu szachowego „Dwie wieże” w Dzierżoniowie. Nagrody wręczyła dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bielawie – pani Marzanna Kamińska, która gratulowała zwycięzcom i podziękowała uczestnikom za sportową rywalizację.
Andrzej Sepełowski