Aktualności

Discover Asia with AIESEC

Data: 19.06.2017

W tym roku nasza szkoła dwukrotnie angażowała się w projekt AIESEC. W czerwcu gościliśmy studentki z Azji- z Chin, Hong Kongu i Singapuru , które przeprowadziły ciekawe zajęcia językowe i artystyczne, polegające na tworzeniu origami i amuletów, nauce technik Tai-Chi i Kung-Fu, poznaniu tradycyjnej chińskiej sztuki parzenia herbaty. Podczas zajęć popołudniowych uczniowie szkoły wraz z wolontariuszkami zwiedzali okolice Bielawy i Dzierżoniowa, zapoznali gości z historią i kulturą tych miast. Pokazali studentkom bielawski Rynek, okolice jeziora, park linowy, weszli na wieżę kościoła WNMP, zwiedzili rynek w Dzierżoniowie, Mury Obronne i kościoły. Odbyły się liczne nieformalne spotkania, podczas których uczniowie dyskutowali na rozmaite tematy doskonaląc w ten sposób swoje umiejętności językowe. Jednak najciekawszym punktem programu wizyty była dwudniowa wycieczka w Góry Sowie, w której udział wzięli goście oraz uczniowie pierwszej klasy dwujęzycznej wraz z opiekunami- nauczycielami języka angielskiego. Młodzież mogła doskonalić język angielski oraz pogłębić wiedzę na temat kultury Wschodu nie tylko na warsztatach lingwistycznych, ale także w czasie wieczornych i porannych ćwiczeń Tai-Chi, przy wspólnym ognisku oraz podczas wędrówki w górach.
W realizację projektu, oprócz nauczycieli, angażują się również rodzice uczniów, za co społeczność szkolna serdecznie im dziękuje.

Swietłana Błażejczyk

Uwaga! Dodatkowy termin testu kompetencji językowej.

Data: 16.06.2017

Dodatkowy termin testu kompetencji z j.angielskiego do klasy dwujęzycznej

21 czerwca o godz.14.00.

Olimpijczycy 2017

Data: 16.06.2017

Dnia 14 czerwca 2017 w auli Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbyła się gala "Olimpijczycy 2017" podsumowująca wybitne osiągnięcia uczniów Dolnego Śląska w ogólnopolskich olimpiadach, turniejach i zawodach sportowych w roku szkolnym 2016/2017.
Wśród 140 laureatów znalazła się uczennica kl. 3a Gimnazjum nr. 5 w Bielawie - Karolina Jurczyk. Honorowe podziękowania wręczył P. Roman Kowalczyk, Kurator Dolnośląski. Uroczystość uświetnił wykład Profesora dr hab. Bogusława Bednarka pt. Podróże . Małgorzata Morańda

Kreatywna nauka matematyki dla dzieci

Data: 13.06.2017

Dzieciaki! Rodzice!

Czekamy na Was, ale wcześniej polecamy i zapraszamy na kreatywną naukę matematyki.

Dowiedz się więcej

Brzmienie Młodości koncert

Data: 11.06.2017