• ulotka1
by WOWSlider.com v8.8

Warsztaty psychologiczne

Data: 31.01.2018

12 stycznia w naszej szkole odbyły się warsztaty psychologiczne, podczas których zastanawialiśmy się czym jest osobowość. W myśl Junga Kto patrzy na zewnątrz, śni; kto patrzy do środka, przebudza się uczestnicy mieli za zadanie stworzyć pudełko osobowości, które odzwierciedli ich wizerunek zewnętrzny oraz wnętrze. Na koniec, przytaczając przypowieść o jeżozwierzach, dowiedzieliśmy się, jak ważne jest znalezienie odpowiedniego dystansu, aby móc żyć w otoczeniu ludzi o różnych osobowościach.

Licealiści w Ossolineum

Data: 03.01.2018

Głównym celem wycieczki do Wrocławia, która odbyła się 15 grudnia 2017r., była wizyta w Ossolineum. Licealiści mieli okazję poznać historię tej szacownej instytucji, zwiedzić główny gmach, który pierwotnie był siedzibą Krzyżowców oraz obejrzeć barokowe wnętrza Refektarza.
Zakład Narodowy im. Ossolińskich we Wrocławiu, czyli Ossolineum , to polski instytut naukowy i kulturalny - jeden z najważniejszych i najstarszych ośrodków kultury polskiej. Posiada on niezwykle bogate zbiory biblioteczne, m.in. starodruki (np. Pieśni Jana Kochanowskiego z 1586r., „O obrotach sfer niebieskich” Kopernika, czy rękopis „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza).
Obecnie zbiory biblioteki liczą około 1 800 000 jednostek(w tym wydawnictwa zwarte, wydawnictwa ciągłe,rękopisy, starodruki, rysunki, ekslibrisy, medale, monety, pieczęcie, dokumenty życia społecznego i mikrofilmy).

XXVI Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia

Data: 03.01.2018

14 grudnia uczniowie klas licealnych wzięli udział w XXVI Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia. Kacper Joachimiak zajął I miejsce, Natalia Zygmunt II, Karolina Gawlik III, Maria Jaworska była IV. W etapie wojewódzkim nasz powiat będzie reprezentować Karolina Gawlik. Trzymamy kciuki! Życzymy sukcesów!

Sukces naszych licealistów!

Data: 03.01.2018

W dniu 14 grudnia 2017 roku odbył się w Wałbrzychu i Wrocławiu II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. W tym roku olimpiada poświęcona jest dziejom naszego oręża w latach 1887-1922 („O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”). W zawodach startowało w sumie 32 uczestników. W Wałbrzychu startowali 2 uczniowie naszej szkoły: Kacper Winnicki z klasy III a i Oskar Stajno z II a . Spisali się oni bardzo dobrze w silnej stawce licealistów. Kacper Winnicki zajął 1 miejsce a Oskar Stajno został sklasyfikowany na 3 miejscu. Obaj także wypełnili minimum kwalifikacyjne. Dzięki temu w finale wojewódzkim, który odbędzie się 8 marca 2018 r. wystąpią obaj nasi reprezentanci. W rywalizacji weźmie udział 13 najlepszych uczniów szkół licealnych z Dolnego Śląska.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w III etapie konkursu!

Mikołaj z Chrobrego czyni dużo dobrego

Data: 03.01.2018

31 października odbyła się w naszej szkole akcja zbierania słodyczy dla dzieci ze świetlicy środowiskowej. Zgromadziliśmy „górę” łakoci , z których przygotowaliśmy świąteczne paczki.

6 grudnia udaliśmy się z nimi do Świetlicy Środowiskową przy Parafii WNMP w Bielawie. Towarzyszyła nam wychowawczyni, pani Swietłana Błażejczyk. Jeden z naszych kolegów przebrał się za świętego Mikołaja, natomiast dziewczyny z naszej klasy awansowały do rangi Jego pomocnic. Tak przygotowani rozdaliśmy dzieciom „słodkie” paczki. Maluchy bardzo się cieszyły- śpiewały z nami piosenki, pozowały do zdjęć siedząc na kolanach „Świętego” a także obiecywały poprawę swojego zachowania.

Nie ma nic lepszego od widoku uśmiechniętych, szczęśliwych dzieci . Naprawdę, warto pomagać i sprawiać radość innym.
Klasa 2 dj

Powiatowa Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS

Data: 05.12.2017

W dniu 01 grudnia w Zespole Szkół Radiotechnicznych w Dzierżoniowie odbyła się Powiatowa Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS. Reprezentacja naszej szkoły w składzie Aleksandra Borodajko, Natalia Kochańska, Natalia Zygmunt zajęła I miejsce.
Gratulujemy sukcesu!

Wybory Top Ten Chrobrego

Data: 25.11.2017

W wyborach najbardziej godnej polecenia książki w “Chrobrym” wzięli udział zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Wybór był dwustopniowy. Najpierw podczas lekcji wychowawczej licealiści i gimnazjaliści każdej klasy wybierali dziesięć klasowych propozycji. Z tych propozycji wybrano 43 książki reprezentujące najczęstsze wybory. W piątek 17 listopada oddano 174 głosów. Mimo, iż głosy padły prawie na każdą z zaproponowanych pozycji bezwzględnym zwycięzcą został Mały książę (23 głosy). Kolejny był Pamiętnik narkomanki, który cieszy się niezmienna popularnością już od dłuższego czasu. Miejsce trzecie przyznano Wiedźminowi Sapkowskiego, a czwarte zajęła seria Więzień labiryntu Jamesa Dashnera. Wybory pokazały uczniom, którzy rzadko zaglądają do biblioteki jakie nowości można w niej znaleźć. A jest ich sporo, szczególnie że, dzięki uczestnictwu szkoły w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa biblioteka wzbogaciła się od czerwca o około 250 książek. Nie były to tylko tak oczekiwane przez uczniów lektury z opracowaniem, ale przede wszystkim literatura młodzieżowa.

1. Saint-Exupéry de, Antoine Mały książę 23 głosy
  2. Rosiek Barbara Pamiętnik narkomanki 16 głosów
  3. Sapkowski, Andrzej Wiedźmin 13 głosów
  4. Dashner, James Więzień labiryntu (seria) 12 głosów