Aktualności

 • ulotka1
 • stowarzyszenie
 • stowarzyszenie
ulotka11 2 3 stowarzyszenie4 stowarzyszenie4
by WOWSlider.com v8.8

Warsztaty psychologiczne

Data: 31.01.2018

12 stycznia w naszej szkole odbyły się warsztaty psychologiczne, podczas których zastanawialiśmy się czym jest osobowość. W myśl Junga Kto patrzy na zewnątrz, śni; kto patrzy do środka, przebudza się uczestnicy mieli za zadanie stworzyć pudełko osobowości, które odzwierciedli ich wizerunek zewnętrzny oraz wnętrze. Na koniec, przytaczając przypowieść o jeżozwierzach, dowiedzieliśmy się, jak ważne jest znalezienie odpowiedniego dystansu, aby móc żyć w otoczeniu ludzi o różnych osobowościach.

Licealiści w Ossolineum

Data: 03.01.2018

Głównym celem wycieczki do Wrocławia, która odbyła się 15 grudnia 2017r., była wizyta w Ossolineum. Licealiści mieli okazję poznać historię tej szacownej instytucji, zwiedzić główny gmach, który pierwotnie był siedzibą Krzyżowców oraz obejrzeć barokowe wnętrza Refektarza.
Zakład Narodowy im. Ossolińskich we Wrocławiu, czyli Ossolineum , to polski instytut naukowy i kulturalny - jeden z najważniejszych i najstarszych ośrodków kultury polskiej. Posiada on niezwykle bogate zbiory biblioteczne, m.in. starodruki (np. Pieśni Jana Kochanowskiego z 1586r., „O obrotach sfer niebieskich” Kopernika, czy rękopis „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza).
Obecnie zbiory biblioteki liczą około 1 800 000 jednostek(w tym wydawnictwa zwarte, wydawnictwa ciągłe,rękopisy, starodruki, rysunki, ekslibrisy, medale, monety, pieczęcie, dokumenty życia społecznego i mikrofilmy).

XXVI Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia

Data: 03.01.2018

14 grudnia uczniowie klas licealnych wzięli udział w XXVI Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia. Kacper Joachimiak zajął I miejsce, Natalia Zygmunt II, Karolina Gawlik III, Maria Jaworska była IV. W etapie wojewódzkim nasz powiat będzie reprezentować Karolina Gawlik. Trzymamy kciuki! Życzymy sukcesów!

Sukces naszych licealistów!

Data: 03.01.2018

W dniu 14 grudnia 2017 roku odbył się w Wałbrzychu i Wrocławiu II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. W tym roku olimpiada poświęcona jest dziejom naszego oręża w latach 1887-1922 („O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”). W zawodach startowało w sumie 32 uczestników. W Wałbrzychu startowali 2 uczniowie naszej szkoły: Kacper Winnicki z klasy III a i Oskar Stajno z II a . Spisali się oni bardzo dobrze w silnej stawce licealistów. Kacper Winnicki zajął 1 miejsce a Oskar Stajno został sklasyfikowany na 3 miejscu. Obaj także wypełnili minimum kwalifikacyjne. Dzięki temu w finale wojewódzkim, który odbędzie się 8 marca 2018 r. wystąpią obaj nasi reprezentanci. W rywalizacji weźmie udział 13 najlepszych uczniów szkół licealnych z Dolnego Śląska.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w III etapie konkursu!

Mikołaj z Chrobrego czyni dużo dobrego

Data: 03.01.2018

31 października odbyła się w naszej szkole akcja zbierania słodyczy dla dzieci ze świetlicy środowiskowej. Zgromadziliśmy „górę” łakoci , z których przygotowaliśmy świąteczne paczki.

6 grudnia udaliśmy się z nimi do Świetlicy Środowiskową przy Parafii WNMP w Bielawie. Towarzyszyła nam wychowawczyni, pani Swietłana Błażejczyk. Jeden z naszych kolegów przebrał się za świętego Mikołaja, natomiast dziewczyny z naszej klasy awansowały do rangi Jego pomocnic. Tak przygotowani rozdaliśmy dzieciom „słodkie” paczki. Maluchy bardzo się cieszyły- śpiewały z nami piosenki, pozowały do zdjęć siedząc na kolanach „Świętego” a także obiecywały poprawę swojego zachowania.

Nie ma nic lepszego od widoku uśmiechniętych, szczęśliwych dzieci . Naprawdę, warto pomagać i sprawiać radość innym.
Klasa 2 dj

Powiatowa Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS

Data: 05.12.2017

W dniu 01 grudnia w Zespole Szkół Radiotechnicznych w Dzierżoniowie odbyła się Powiatowa Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS. Reprezentacja naszej szkoły w składzie Aleksandra Borodajko, Natalia Kochańska, Natalia Zygmunt zajęła I miejsce.
Gratulujemy sukcesu!

Wybory Top Ten Chrobrego

Data: 25.11.2017

W wyborach najbardziej godnej polecenia książki w “Chrobrym” wzięli udział zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Wybór był dwustopniowy. Najpierw podczas lekcji wychowawczej licealiści i gimnazjaliści każdej klasy wybierali dziesięć klasowych propozycji. Z tych propozycji wybrano 43 książki reprezentujące najczęstsze wybory. W piątek 17 listopada oddano 174 głosów. Mimo, iż głosy padły prawie na każdą z zaproponowanych pozycji bezwzględnym zwycięzcą został Mały książę (23 głosy). Kolejny był Pamiętnik narkomanki, który cieszy się niezmienna popularnością już od dłuższego czasu. Miejsce trzecie przyznano Wiedźminowi Sapkowskiego, a czwarte zajęła seria Więzień labiryntu Jamesa Dashnera. Wybory pokazały uczniom, którzy rzadko zaglądają do biblioteki jakie nowości można w niej znaleźć. A jest ich sporo, szczególnie że, dzięki uczestnictwu szkoły w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa biblioteka wzbogaciła się od czerwca o około 250 książek. Nie były to tylko tak oczekiwane przez uczniów lektury z opracowaniem, ale przede wszystkim literatura młodzieżowa.

 1. Saint-Exupéry de, Antoine Mały książę 23 głosy
 2. Rosiek Barbara Pamiętnik narkomanki 16 głosów
 3. Sapkowski, Andrzej Wiedźmin 13 głosów
 4. Dashner, James Więzień labiryntu (seria) 12 głosów
 5. Asher, Jay 13 powodów / Hoover Colleen Hopelees 10 głosów
 6. Bowden, Assassin’s Creed: Renesans 8 głosów
 7. Brett, Regina Bóg nigdy nie mruga/ Glukhovsky, Dmitry Metro 2033 7 głosów
 8. Green, John Papierowe miasta \Flanagan, J. Zwiadowcy (seria) \Collins, Susane Igrzyska śmierci 5 głosów