DZIEŃ NAUCZYCIELA W CHROBRYM

Data: 18.10.2017

Dzień Edukacji Narodowej w tym roku obchodziliśmy 13 października… w piątek. Przesądni oraz pesymiści przepowiadali katastrofę, jednak ona nie nastąpiła. Wręcz przeciwnie- wszyscy dobrze się bawili. Uroczysta akademia rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru oraz odśpiewania hymnu. Następnie powitano wszystkich nauczycieli, również tych emerytowanych, a także pracowników szkoły. Pani Dyrektor wygłosiła piękne przemówienie, w którym podzieliła się refleksjami na temat zawodu nauczyciela, po czym podziękowała pedagogom za trud pracy i zaangażowanie, wręczając Im nagrody. Potem głos zabrał Przewodniczący Samorządu Szkolnego - Bartek Rossa.

On także podziękował nauczycielom w imieniu wszystkich uczniów. W kolejnej części akademii odbyło się ślubowanie klas pierwszych liceum. Zaraz potem nastąpiła zmiana chorążych oraz asystentek w szkolnym poczcie sztandarowym. Nowymi chorążymi pocztu zostali- Oskar Ronkiewicz oraz Jakub Smoliński, natomiast do asysty nominowano uczennice: Natalię Kryńską, Wiktorię Brewczyńską, Wiktorię Stopkę i Sandrę Littke . Trzeba przyznać , że moment przekazania sztandaru był niezwykle podniosły i uroczysty.
Po zakończeniu części oficjalnej, nadszedł czas na rozrywkę, którą zapewnili nam uczniowie klas drugich. Podczas „Koncertu życzeń” koleżanki i koledzy, chcąc podziękować każdemu nauczycielowi, przygotowali serię zabawnych coverów znanych piosenek, wymyślając własny tekst. W pamięci zapadł mi szczególnie ostatni występ zadedykowany nauczycielom wychowania fizycznego. Trzeba przyznać, że był najbardziej energiczny:). Szkoda, że miałam na nogach wysokie obcasy, bo chętnie zatańczyłabym z nimi.
Malwina Szumilas kl. IDJ

Data: 15.10.2017

Podziękowania, życzenia, gratulacje i nagrody otrzymali wyróżniający się nauczyciele i dyrektorzy szkół powiatowych podczas spotkania, które odbyło się 12 października w pensjonacie Zespołu Szkół nr 2 w Dzierżoniowie.
– Dziękuję Państwu za waszą pracę, za trud, jaki wkładacie w przekazywanie wiedzy i wychowanie dzieci i młodzieży. Dziękuję za wszystkie działania, jakie podejmujecie w celu utrzymania wysokiego poziomu kształcenia i wdrażanie kreatywnych rozwiązań w procesie edukacji. – mówiła Alicja Hromada, dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego.

Podczas spotkania wicestarosta Marek Piorun złożył serdeczne życzenia wszystkim pracownikom oświaty, a osobom szczególnie wyróżniającym się przekazał Nagrody Starosty Dzierżoniowskiego. W tym roku zasłużyło na nie 17 osób.

Uroczystość była okazją do przekazania gratulacji tym, którzy otrzymali wyróżnienia nadane przez Prezydenta RP, Ministra Edukacji Narodowej oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Uczczono także jubileusze pracy zawodowej.

Lista nagrodzonych

ZŁOTY MEDAL ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ
Marzanna Kamińska – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bielawie
Teresa Wojtas – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bielawie
Andrzej Ziemieńczuk – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bielawie

SREBRNY MEDAL ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ
Danuta Gierczak – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bielawie
Andrzej Sepełowski – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bielawie

MEDAL KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ
Małgorzata Morańda – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bielawie
NAGRODY STAROSTY DZIERŻONIOWSKIEGO
Iwona Gryś – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bielawie

Dzień Zdrowia Psychicznego

Data: 14.10.2017

10 października, w Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy Psychologicznej Uczeń z charakterem. Drużyna ZSO w Bielawie zajęła 3 miejsce

Zajęcia integracyjne w 1dj LO.

Data: 12.09.2017

Brzmienie Młodości - 25 września g.18:00

Data: 05.09.2017

List Ministra Edukacji Narodowej

Data: 29.08.2017

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Data: 22.08.2017

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się 4 września o godzinie 9:00.