2 6 5 2 --> 3 4 7     Powiatowy Konkurs ArchitektonicznyData: 22.06.2010     
Dnia 16.06.2010r. w Zespole Szkół w Bielawie odbył się I Powiatowy Konkurs Architektoniczny "Piękno ukryte w szczególe" - I edycja "Okna i drzwi". Konkurs miał na celu uwrażliwić młodzież na piękno architektoniczne obiektów naszego powiatu. Składał się z dwóch części fotograficznej i wiedzy o architekturze.
Uczennice klasy 3b naszej szkoły okazały się najlepsze w kategorii gimnazjum:
Agata Jankowska zajęła I miejsce w konkursie wiedzy o architekturze, a Laura Kaczmarek I miejsce w części fotograficznej.
Serdecznie gratulujemy!


     Kiermasz podręcznikówData: 22.06.2010     
Kiermasz książek dla pierwszych klas gimnazjum odbędzie się 25 i 28 czerwca 2010r. od godziny 11:00 w bibliotece szkoły na I piętrze.


     "Każdy kęs ma swój sens"Data: 15.06.2010     
W Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bielawie 10 .06.2010 odbyła się akcja "Każdy kęs ma swój sens" w ramach programu "Szkoły promującej zdrowie".

Czytaj całość
W tym dniu uczniowie gimnazjum i liceum mieli za zadanie przygotować klasowe stragany ze zdrową żywnością. Wywiązali się z tego znakomicie i już po chwili można było podziwiać kolorowe stoły, na których dominowały świeże owoce, warzywa, sałatki i różnego rodzaju witaminowe przekąski. Nie zabrakło również smakowitych koktajli oraz napoi owocowo-warzywnych. Na przerwach cała społeczność szkolna częstowała się pysznymi i zdrowymi przekąskami.
Korytarz szkolny został oplakatowany informacjami dot. składników pokarmowych. Dodatkowo uczniowie mogli zapoznać się z zasadami zdrowego odżywiania, oglądając prezentację multimedialną przygotowaną przez organizatorów.
Podsumowaniem akcji było rozstrzygnięcie konkursu na najbardziej efektowny stragan z żywnością oraz konkurs na plakat.
Jury w składzie: dyr. M. Kamińska, M. Morańda, J. Kupis, I. Weigelt zdecydowało, że najciekawsze stoiska przygotowały klasy G1a, 1a, 1c, 2a. Wszyscy uczniowie z tych klas zostali nagrodzeni, jednak o przyznaniu nagrody głównej zadecydował los. Przedstawiciele w/w klas ciągnęli losy. Szczęśliwym okazał się los, wylosowany przez kl 1c. Szczęśliwa klasa wyjedzie wraz z wychowawcą na kręgle do Dzierżoniowa.
W konkursie na plakat zwyciężyli:
1. Magdalena Marczewska - kl 1c
2 .Łukasz Kot - kl 1c
3. Dariusz Miller - kl G3b
Maciej Greiner - kl G2a

Organizator
Iwona Weigelt

     Sukces naszych gimnazjalistów!Data: 15.06.2010     
W dniu 2 czerwca 2010 roku odbyła się II edycja Konkursu Wiedzy o Mieście, Rzemiośle i Unii Europejskiej organizowanego przez Zasadniczą Szkołę Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości. Konkurs skierowany jest do uczniów gimnazjum na terenie naszego miasta i w finałowej rozgrywce biorą udział 3-osobowe zespoły wyłonione w poszczególnych szkołach w drodze eliminacji. Miło nam przekazać informację, że tegoroczny finał zakończył się zwycięstwem naszych reprezentantów w składzie: Agata Jankowska kl. III b, Laura Kaczmarek kl. III b i Arkadiusz Piórkowski kl. III b.
Gratulujemy !


     Uwaga konkursData: 15.06.2010     
Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie piosenki anglojęzycznej "Sing Star".

Konkurs odbędzie się dnia 17.06.2010 na 5 i 6 godzinie lekcyjnej.

Nauczyciele języka angielskiego


     Szkolny konkurs „Bolesław Chrobry i Polska Piastów”Data: 09.06.2010     
W dniu 20 maja 2010 roku odbył się w naszej szkole II konkurs historyczny „Bolesław Chrobry i Polska Piastów”, w którym uczestniczyło 33 uczniów klas licealnych i gimnazjalnych. Uczestnicy musieli popisać się wiedzą dotyczącą patrona naszego liceum i znajomością wydarzeń z okresu panowania innych Piastów. Ostatecznie I miejsce przypadło Marcie Nadolskiej z klasy Ia LO, drugi był Daniel Buczek z IIa LO, a trzeci Tomasz Chryczyk z IIb LO. Na uwagę zasługuje także zdobywca IV miejsca – uczeń klasy Ia gimnazjalnej Radosław Pohl.


     "Dzień dziecka" w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bielawie -      Dniem Szkoły bez przemocy.Data: 07.06.2010     
Tegoroczny Dzień Dziecka w naszej szkole przebiegał w bardzo miłej i zabawowej atmosferze. W tym dniu uczniowie gimnazjum i liceum musieli wykazać się szybkością, gibkością, siłą i sprytem podczas sportowych zmagań.

Czytaj całość
Jednocześnie organizatorzy (I. Weigelt, M. Morańda, I. Pilczuk, J. Kupis) tak zaplanowali ten dzień, by wszyscy uczniowie mogli współpracować ze sobą, bez względu na wiek i płeć. W tym celu młodzież losowo została podzielona na drużyny.
W I turze dziewczęta rywalizowały ze sobą w konkurencji "wyścigi rzędów", natomiast chłopcy grali w "Dwa ognie". II tura zawodów polegała na przeciąganiu liny przez zawodników.
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni paczkami ze słodkościami. W trakcie trwania rozgrywek wyłoniono również najbardziej aktywnego sportowo ucznia i uczennicę, którzy otrzymali nagrodę specjalną. Zwyciężyły następujące osoby:
-Dominika Popiel kl G3a
- Mateusz Graj- kl 2a
Sportowcom przez cały czas dopingowali wszyscy uczniowie szkoły, którzy zagrzewali okrzykami i oklaskami kolegów do rywalizacji.
"Dzień szkoły bez przemocy" był doskonałą okazją do integracji społeczności uczniowskiej, co pozytywnie wpływa na poprawę relacji międzyludzkich i minimalizuje problem agresji i przemocy w szkole.

Organizator
I. Weigelt

     XVI Sesja Sejmu Dzieci i MłodzieżyData: 28.05.2010     
W dniach 31 maja - 01 czerwca 2010 uczniowie naszej szkoły, jako jedyni z powiatu dzierżoniowskiego, wyjeżdżają do Warszawy na XVI Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Czytaj całość
W sesji bierze udział 32 uczestników z Dolnego Śląska, wśród nich nasi reprezentanci, uczniowie klasy 2a liceum:
1. Marta Czerwińska
2. Daniel Buczek
3. Urszula Ząbek

W programie:
- warsztaty
- wykłady
- spotkania z ciekawymi osobami
- część plenarna sesji.

     KONKURS MATEMATYCZNYData: 28.05.2010     
Dnia 14 maja 2010 r. w naszej szkole po raz pierwszy odbył się Konkurs Matematyczny "Z MATEMATYKĄ ZA PAN BRAT" skierowany do uczniów gimnazjum.

Czytaj całość
Głównym celem projektu było propagowanie i poszerzenie wiedzy matematycznej, mobilizowanie uczniów do samodzielnej i systematycznej pracy, motywowanie nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami.

W konkursie wzięło udział ośmiu uczniów (po dwóch z każdej klasy). Ogłoszenie wyników odbyło się w dniu jego przeprowadzenia. Wszyscy uczniowie biorący udział otrzymali dyplomy i drobne upominki, a zwycięscy- atrakcyjne nagrody.
Pierwsze miejsce zajął uczeń klasy III Jarosław Chłądowicz, tuż za nim na drugim miejscu uplasował Quentin Newton uczeń klasy II, a trzecie miejsce zajęła uczennica klasy III Agata Jankowska.

Marzena Kubera


     Gala wręczenia certyfikatów z pierwszej pomocyData: 22.05.2010     
26 kwietnia w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bielawie odbyła się uroczysta Gala wręczenia certyfikatów dla uczniów uczestniczących w programie profilaktycznym z ratownictwa medycznego "Razem bezpieczniej". W trakcie uroczystości odbyły się pokazy praktycznych umiejętności naszych uczniów oraz przedstawiona została prezentacja multimedialna dotycząca zasad udzielania pierwszej pomocy.

Organizatorem uroczystości były Panie: Jolanta Kupis oraz Iwona Weigelt. Swoją obecnością zaszczycili na Gali przedstawiciele Starostwa Powiatowego, PCK, Straży Pożarnej oraz Policji.

Czytaj całość
Lista uczniów, którzy uzyskali certyfikaty:
1. Paulina Serafin
2. Magdalena Marczewska
3. Grzegorz Zimorski
4. Przemysław Zawadzki
5. Rene Wiśniewski
6. Barbara Dawiskiba
7. Katarzyna Dawiskiba
8. Dawid Fedorowicz
9. Krzysztof Błoński
10. Edyta Wasylów
11. Justyna Misiorowska
12. Marta Zając
13. Paulina Stasiak
14. Marlena Barut
15. Łukasz Kot
16. Jakub Flisowski
17. Dawid Celmer
18. Wojciech Bielecki
19. Aleksandra Cukiernik
20. Monika Cukiernik
21. Paulina Jendrak
22. Angelika Sługocka
23. Katarzyna Kołtun
24. Laura Majda
25. Ewa Zygmunt
26. Kamila Poradnik
27. Daria Płoczyniak
28. Izabela Kwaśny
29. Paulina Magoń
30. Kamil Nowakowski

Copyright © 2010 by ZSO w Bielawie. Wszelkie prawa zastrzeżone. Autor strony - Kamil Nowak.