2 6 5 2 --> 3 4 7     Sukces Oskara Stajno!Data: 24.06.2015     
Uczeń naszego gimnazjum Oskar Stajno odniósł duży sukces w konkursie „Polska i Polacy w czasie II wojny światowej” organizowanym przez Fundację Funtasto – Fantastyczny Internet w Strzelcach Krajeńskich oraz Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu. Konkurs rozpoczął się 8 maja 2015 r. i przez kolejne 30 dni uczestnicy codziennie odpowiadali na 3 pytania. Oskar uzyskał 78 pkt i dało mu to 9 miejsce. Oznacza to, że wystąpi w Wielkim Finale Konkursu, który odbędzie się 1 i 2 lipca 2015 r. we Wrocławiu. Wielki Finał zostanie przeprowadzony z udziałem 10 najlepszych uczniów w trzech rundach na zasadzie teleturnieju telewizyjnego. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w finale !!!


     Szkolny Konkurs Matematyczny "Z MATEMATYKĄ ZA PAN BRAT."Data: 24.06.2015     
Dnia 11 czerwca 2015r. w naszej szkole odbył się Konkurs Matematyczny
"Z MATEMATYKĄ ZA PAN BRAT" skierowany do uczniów ZSO w Bielawie.
Głównym celem projektu było propagowanie i poszerzenie wiedzy matematycznej, mobilizowanie uczniów do samodzielnej i systematycznej pracy, motywowanie nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami.
Konkurs przebiegał w czterech etapach. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością rozwiązywania rebusów i krzyżówek matematycznych, zadań na skojarzenie oraz zadań logicznych. Podczas konkursu uczniowie poznali wiele ciekawostek z zakresu matematyki.
Tematyka zadań konkursowych obejmowała program nauczania matematyki
w gimnazjum i liceum.
W konkursie wzięło udział 24 uczniów (po trzech z każdej klasy). Wszyscy uczniowie biorący udział otrzymali drobne upominki, a zwycięscy ( I miejsce) - atrakcyjne nagrody. Pierwsze miejsce zajęły klasy G3a (Aleksandra Kucharska, Karolina Gawlik, Natalia Nowicka) oraz LO 1A ( Zuzanna Woźny, Maciej Bartosz, Sebastian Wałachowski).

Marzena Kubera     Szkolny Konkurs „Chrześcijaństwo i Kościół w Polsce od X do XXI wieku”Data: 24.06.2015     
W dniu 10 czerwca 2015 r. odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bielawie konkurs „Konkurs Chrześcijaństwo i Kościół w Polsce od X do XXI wieku”, poświęcony historii i roli Kościoła w naszym kraju oraz wybitnym jego przedstawicielom. Zwycięstwo odniósł Patryk Źródlak. Na drugim miejscu uplasował się Oskar Stajno, a trzecia była Anita Satory.

Gratulujemy !!!     Zakończenie roku szkolnegoData: 24.06.2015     
Zakończenie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się dnia 26.06.2015 o godzinie 10:00.


     An international week in Chrobry.Data: 19.06.2015     
W pierwszym tygodniu czerwca uczniowie naszej szkoły mieli okazję gościć studentów, którzy przyjechali do Polski w ramach działalności międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC. Dzięki tej organizacji, z którą Liceum w Bielawie współpracuje od 2006 roku, gościliśmy studentów z Brazylii, Grecji, Chin, Mauritiusa, Australii, Ukrainy, Rosji, Bułgarii, Indii oraz Wietnamu. Przyjeżdżają oni aby podczas tygodniowych warsztatów prowadzonych w szkole promować kulturę kraju z którego pochodzą.
Podczas tegorocznej edycji mieliśmy zaszczyt gościć Gabby z Kanady, Yuvaka z Indii oraz Tima z Hong Kongu. Zagraniczni goście mieszkali u dwóch uczennic naszej szkoły, dzięki czemu mogli dokładniej poznać rutynę życia w Polsce. Każda z klas miała okazję zapoznać się z kulturą ojczystych krajów wolontariuszy poprzez warsztaty prowadzone w czasie lekcji języka angielskiego.
Po szkole uczniowie liceum pokazywali obcokrajowcom różnie miejsca w Bielawie i w Dzierżoniowie. Studenci mogli zwiedzić Świdnicę, gdzie z punktu obserwacyjnego na ratuszowej wieży podziwiali panoramę Gór Sowich. Mieliśmy również okazję porywalizować z naszymi gośćmi w kręgle oraz zabrać ich na wycieczkę na Trzy Buki. Na zakończenie pobytu wolontariuszy poszliśmy na wspólną pizzę.
Gabby, Yuvak i Tim przybliżyli nam kulturę swoich krajów nie tylko poprzez przygotowane prezentacji dotyczącej swojej ojczyzny, ale również poprzez przygotowanie tradycyjnych potraw spożywanych w ich krajach. Wszystkim, którzy zdążyli spróbować zagranicznych potraw, bardzo smakowały przygotowane przysmaki.
Spotkanie ze studentami zostanie w naszej pamięci na długo. Staraliśmy się przybliżyć im jak najbardziej polską kulturę oraz pokazać im najciekawsze zakątki na naszym lokalnym podwórku. Mamy nadzieję, że wizyta w naszej szkole i ciepłe przyjęcie w rodzinach, spodobały się naszym gościom. Nie tylko my wzbogaciliśmy naszą wiedzę o nowe doświadczania, ale również i oni dowiedzieli się wiele o życiu w Polsce.

Klaudia Kostan     Jedna przypadkowa wizyta w schronisku dla zwierząt ... i już dwa lata pracy w wolontariacieData: 10.06.2015     
Aleksandra Flejszczak uczennica Gimnazjum nr 5 w ZSO w Bielawie jest wolontariuszką w Ośrodku Pomocy dla Zwierząt Niechcianych i Porzuconych w Uciechowie.
Ola bierze udział również w dogtrekkingu, w którym odnosi wiele sukcesów. Dogtrekking jest to dyscyplina dla każdego, kto lubi spędzać czas wśród przyrody w towarzystwie swojego pupila. Zawodnik pokonuje trasę dostosowując tempo marszu do swoich możliwości i kondycji psa.
Pies, z którym Ola bierze udział w dogtrekkingu, pochodzi ze schroniska, ma 2 lata i wabi się Grana. Grana doskonale odnajduje się w towarzystwie dzieci, jest bardzo im oddana i spokojna. Może również opiekować się osobami niepełnosprawnymi.

Kiedy zaczęłaś udzielać się w wolontariacie?
- Pod koniec listopada 2013 roku zaczęłam się opiekować psami w schronisku.

Czy udział w wolontariacie był jedynie Twoim pomysłem, czy ktoś pomógł Ci podjąć tę decyzję?
- W szkole była prowadzona akcja, podczas której zbierano datki na schronisko, koce czy karmę dla psów. Wtedy wpadłam na ten pomysł, jednak ostatecznie przekonała mnie moja koleżanka, która również jest wolontariuszką.

Od kiedy startujesz w Gold-DogTrekkingu i jakie sukcesy odniosłaś?
- Pierwszy bieg odbyłam we wrześniu 2014 roku. Można powiedzieć, że teraz jest to moja pasja. Sądzę, że największym moim sukcesem było zajęcie 4 miejsca w biegu na dystansie 20 km i 7 miejsca na 26 km.

Bardzo dziękuję za udzielenie wywiadu. Mam nadzieję, że przykład i sukcesy Oli zachęcą innych do pracy w wolontariacie. Zwierzęta potrzebują zainteresowania i pomocy ze strony takich ludzi jak nasza koleżanka Ola.

Wywiad przeprowadziła Nikola Barańska     Wygrany indeks na Uniwersytet Medyczny w Łodzi!Data: 01.06.2015     
Gratulacje dla uczennic Agnieszki Brody uczennicy 2 klasy gimnazjum oraz Eweliny Węgielnik uczennicy 1 klasy liceum, które pod opieką Pani Jolanty Kupis reprezentując województwo dolnośląskie w dniach 28-30 maja w Zielonce pod Warszawą wygrały XXIII edycję Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia zarówno w kategorii gimnazjalnej jak i licealnej!
Po raz pierwszy w historii tej olimpiady zdarzyło się, że reprezentantki tego samego województwa oraz zespołu szkół zajęły I miejsce w obu kategoriach. Jest to zwieńczeniem ogromu pracy poświęconej na przygotowania do olimpiady ze strony pani Jolanty Kupis jak i obu dziewcząt.


Sukces jest tym większy, że poza nagrodami rzeczowymi, Ewelina otrzymała indeks Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.


Ponadto jury przyznało wyróżnienie za organizację akcji prozdrowotnej "O mózg dbam, bo go mam" przygotowanej przez Agnieszkę w ramach etapu wojewódzkiego.
Spośród ponad 31 000 osób z całej Polski wyłonionych zostało 16 finalistów z gimnazjum oraz 16 z liceum, w tym nasze laureatki.
Po dwóch dniach zmagań obejmujących test pisemny, egzamin pierwszej pomocy oraz prezentację dotyczącą akcji promującej zdrowy styl życia, uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bielawie okazały się najlepsze z najlepszych.     Mistrzostwa Bielawy szkół gimnazjalnych w pływaniu.Data: 28.05.2015     
26 maja 2015R. na Pływalni Miejskiej Aquarius w Bielawie,odbyły się Mistrzostwa Pływackie Szkół Gimnazjalnych.
Reprezentacja naszego gimnazjum,ostatecznie uplasowała się na 2 miejscu w punktowej klasyfikacji generalnej, tuż za Gimnazjum nr 2 w Bielawie.
Indywidualnie stylem dowolnym na dystansie 50m, brylowała bezkonkurencyjnie Karolina Jurczyk z klasy 1a.
Złoty medal Karoliny Jurczyk umocnił pozycję drużyny.
Bardzo ładnie zaprezentowała się Dominika Małecka z klasy 3b sięgając po brązowy medal na dystansie 50m stylem dowolnym.
Miłą niespodziankę i srebrny medal na dystansie 50m stylem dowolnym wywalczył Łukasz Żurowski z klasy 3a.
Jak co roku rozegrano jeszcze jedna emocjonującą konkurencję-sztafeta 50m stylem dowolnym.
Sztafeta w składzie: Karolina Jurczyk, Julia Kurzawa, Dominika Małecka, Kacper Gwóźdź, Karol Strej, Łukasz Żurowski zdobyła brązowy medal.
Był to udany występ naszych gimnazjalistów.

Gratulacje i brawa.
Opiekun Małgorzata Morańda     ZSO zaprosił szkoły do Wyspy KoniData: 28.05.2015     
W piątek 22 maja szkoły ponagimnazjalne powiatu dzierżoniowskiego mogły wziąć udział w warsztatach zorganizowanych przez Wyspę Koni w Ostroszowicach. Po raz kolejny Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bielawie w ramach powiatowego Programu Aktywności Młodzieży zaprosił uczniów na ciekawe spotkanie, którego celem było poszerzenie zainteresowań oraz kreatywne podejście do istoty wolontariatu. Dzięki uprzejmości Pani Małgorzaty Zabuskiej, właścicielki stadniny, młodzież mogła uzyskać więcej informacji na temat pielęgnacji i opieki nad koniem oraz doświadczyć kontaktu z tym pięknym i żywiołowym zwierzęciem. Ponadto, uczniowie poznali zasady wolontariatu w przyjaznej atmosferze przy kubku gorącej herbaty.

Weronika Karwacka     Szkolny Konkurs „Bolesław Chrobry i Polska Piastów”Data: 28.05.2015     
W dniu 21 maja 2015 r. odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bielawie konkurs historyczny „Bolesław Chrobry i Polska Piastów”, poświęcony przede wszystkim patronowi naszej szkoły oraz panowaniu pierwszej dynastii w Polsce. Startowało w nim 50 uczniów klas gimnazjalnych i licealnych. Ostatecznie zwycięstwo odniósł Oskar Stajno. Na drugim miejscu uplasowała się Natalia Kochańska, a trzeci był Michał Piesik.

Gratulujemy !!!
Andrzej SepełowskiCopyright © 2010 by ZSO w Bielawie. Wszelkie prawa zastrzeżone. Autor strony - Kamil Nowak.