INFORMACJA PRASOWAData: 14.11.2013     

INFORMACJA PRASOWA
NR 18/2013 z dnia 12 października 2013OGRYZEKRALLYSPORT PRZED RAJDEM CIESZYŃSKA BARBÓRKARajd Cieszyńska Barbórka, ostatnia runda Rajdowego Pucharu Polki 2013, będzie stanowił także arenę powrotu na rajdowe odcinki zespołu OgryzekRallySport, który ma za sobą ponad dwumiesięczną przerwę.

Czytaj całość

     INFORMACJA PRASOWAData: 01.09.2013     

INFORMACJA PRASOWA
NR 17/2013 z dnia 31 sierpnia 2013


OGRYZEKRALLYSPORT PO RAJDZIE BARUM


Rajd Barum, który miał stanowić kolejny etap przygody zespołu OgryzekRallySport z trasami Mistrzostw Europy, niestety zakończył się dla załogi Ogryzek/Hundla już po pierwszym odcinku specjalnym.

Czytaj całość

     INFORMACJA PRASOWAData: 01.09.2013     

INFORMACJA PRASOWA
NR 16/2013 z dnia 29 sierpnia 2013


OGRYZEKRALLYSPORT PRZED RAJDEM BARUM


Rajd Barum, który już w najbliższy weekend zostanie rozegrany w okolicach Zlina, będzie stanowił kolejny etap przygody zespołu OgryzekRallySport z trasami Rajdowych Mistrzostw Europy. Kultowa impreza w tym roku przyciągnęła na listę zgłoszeń 102 załogi z czego 62 powalczą o punkty w 2WD Cup.

Czytaj całość

     INFORMACJA PRASOWAData: 20.08.2013     

INFORMACJA PRASOWA
NR 15/2013 z dnia 17 sierpnia 2013


OGRYZEKRALLYSPORT PO RAJDZIE RZESZOWSKIMRajd Rzeszowski, który dla zespołu OgryzekRallySport był domowym występem, okazał się w tym roku niezwykle trudny i dzięki łaskawości systemu Rally2 Sławomir Ogryzek wraz z Tomaszem Spurkiem dojechali do mety rywalizacji, kończąc drugi dzień zmagań na czwartym miejscu w klasie 6.

Czytaj całość

     INFORMACJA PRASOWAData: 16.07.2013     

INFORMACJA PRASOWA
NR 13/2013 z dnia 11 lipca 2013OGRYZEKRALLYSPORT PRZED RAJDEM BOHEMIIRajd Bohemii, stanowiący w tym roku piątą rundę Rajdowych Mistrzostw Czech, będzie także kolejną areną zmagań dla załogi OgryzekRallySport w składzie Sławomir Ogryzek i Grzegorz Dachowski. Duet rywalizujący w tym roku w Mistrzostwach Europy traktuje czeską przygodę jako przygotowanie do startu w domowym Rajdzie Rzeszowskim oraz Rajdzie Barum.

Czytaj całość

     INFORMACJA PRASOWAData: 02.07.2013     

INFORMACJA PRASOWA
NR 12/2013 z dnia 1 lipca 2013OGRYZEKRALLYSPORT PO RAJDZIE YPRESNiezwykle owocny okazał się występ załogi OgryzekRallySport w Rajdzie Ypres, który stanowił rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Europy. Sławomir Ogryzek z Grzegorzem Dachowskim po piątkowej awarii alternatora na ostatnim odcinku specjalnym powrócił na trasy w sobotę i do pełni szczęścia zabrakło jedynie ośmiu kilometrów ostatniego odcinka specjalnego rozgrywanego pierwszego dnia rywalizacji.

Czytaj całość

     INFORMACJA PRASOWAData: 27.06.2013     

INFORMACJA PRASOWA
NR 11/2013 z dnia 26 czerwca 2013


OGRYZEKRALLYSPORT PRZED RAJDEM YPRES


103 załogi, z czego 65 w rywalizacji 2WD Cup, pojawiły się na liście zgłoszeń Rajdu Ypres, który w tym roku będzie stanowił także trzeci start w Mistrzostwach Europy dla załogi Sławomir Ogryzek/Grzegorz Dachowski.

Czytaj całość

     INFORMACJA PRASOWAData: 24.05.2013     

INFORMACJA PRASOWA
NR 10/2013 z dnia 20 maja 2013

OGRYZEKRALLYSPORT PO RAJDZIE KORSYKIRajd Korsyki, który w tym roku stanowił drugi start załogi Sławomir Ogryzek/Grzegorz Dachowski w Rajdowych Mistrzostwach Europy, pomimo przedwczesnego finału, okazał się niezwykle cenny i zdobyte doświadczenie oraz walka z najlepszymi kierowcami Starego Kontynentu będą procentować w kolejnych startach.

Czytaj całość

     INFORMACJA PRASOWAData: 22.04.2013     

INFORMACJA PRASOWA
NR 08/2013 z dnia 20 kwietnia 2013OGRYZEKRALLYSPORT W VITTORIO CANEVA RALLY SCHOOLZałoga zespołu OgryzekRallySport w składzie Sławomir Ogryzek i Grzegorz Dachowski,
po zakończeniu zmagań z trasami Rajdu Świdnickiego-Krause, rozpoczęła kolejny etap przygotowań do asfaltowego debiutu w Rajdowych Mistrzostwach Europy, który nastąpi podczas Rajdu Korsyki.

Zaraz po odebraniu pucharów za zwycięstwo w klasie 6 zawodnicy udali się na wrocławskie lotnisko skąd przenieśli się do Włoch, gdzie przez trzy dni uczyli się rajdowego rzemiosła w Vittorio Caneva Rally School.

Czytaj całość
Sławomir Ogryzek: Po udanym dla nas Rajdzie Świdnickim-Krause, który był ciężkim debiutem
w RSMP i pierwszym etapem przygotowań do startu w Rajdzie Korsyki postanowiliśmy nie zwalniać rajdowego tempa. Tuż po ceremonii mety udaliśmy się do Włoch, gdzie pod okiem samego
Vittorio Canevy i Luci Rossettiego mogliśmy poznawać tajniki jazdy po niezwykle krętych
i wymagających odcinkach. Ciężko na świecie o lepszych nauczycieli jazdy po asfalcie,
którzy sprawdzili nasze umiejętności i dosadnie pokazali popełniane błędy. Obecne wyobrażenie rajdowej jazdy jest obrócone o 180 stopni w porównaniu z wiedzą, którą miałem kilka dni wcześniej
w Górach Sowich. Wyjazd do Włoch był niezbędny, by móc bez podejmowania zbędnego ryzyka pojawić się na zdradliwych i wymagających korsykańskich asfaltach.

Grzegorz Dachowski: Trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy oraz jeden z najlepszych specjalistów jazdy po asfaltach na świecie w roli nauczyciela to marzenie niejednego zawodnika. Trzy dni spędzone
we Włoszech były dla nas bardzo owocne i z pewnością wiele wniosą do naszej rajdowej jazdy.
Nie bez powodu szkołę Vittorio Canevy przed laty odwiedzali tacy kierowcy jak Kris Meeke,
Juho Hanninen czy Esapekka Lappi, którzy obecnie tworzą czołówkę światowego formatu. Drugi etap przygotowań do startu w Rajdzie Korsyki, podobnie jak Rajd Świdnicki-Krause, okazał się dla nas bardzo wymagający i pouczający.

Zespół w tym sezonie wspierają: ROS-SWEET Fruits and Nuts - www.orzechy.pl, ROS-SWEET Transport oraz Melbake. Obsługą samochodu zajmuje się: www.fightersglory.com.

Zdjęcie do informacji prasowej dostarczył – Tomasz Filipiak.
Informację prasową dostarczył - Łukasz Łuniewski.

     Rozstrzygnięcie konkursuData: 22.04.2013     
Rozstrzygnięcie konkursu na pracę i hasła dopingujące załogę Ogryzek-Dachowski na trasach Rajdu Świdnickiego Krause.
Główną nagrodę w postaci kurtki zespołowej otrzymała uczennica klasy 1b LO Alicja Opiela - za pracę i hasła dopingujące. Drugą nagrodę w postaci koszulki zespołowej otrzymała uczennica klasy 1b LO Klaudia Skowrońska - za hasła dopingujące.


Copyright © 2010 by ZSO w Bielawie. Wszelkie prawa zastrzeżone. Autor strony - Kamil Nowak.