2 6 5 2 --> 3 4 7     Zakończenie roku szkolnegoData: 28.06.2012     
Informujemy, iż uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się 29 czerwca 2012r. o godzinie 1000.


     Gala laureatów we WrocławiuData: 28.06.2012     
Dnia 20 czerwca 2012 r. o godz. 10.00 w Auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, uczniom dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych - laureatom i finalistom olimpiad przedmiotowych oraz najlepszym sportowcom, a także ich nauczycielom i dyrektorom szkół zostały wręczone dyplomy.
Organizatorem gali była Beata Pawłowicz - Dolnośląski Kurator Oświaty.


Wśród wyróżnionych znalazł się uczeń naszej szkoły – Marcin Sepełowski, który w tym roku został laureatem 53 Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym oraz XXXVIII Olimpiady Historycznej. Gratulujemy !!!


     Wyniki maturalneData: 27.06.2012     
Informujemy, że wyniki maturalne będzie można odebrać w piątek 29.06.2012r. od godziny 1130 do 1300 w sekretariacie szkoły.


     Goście z Europejskiego Uniwersytetu Viadrina.Data: 20.06.2012     
W dniach 14-17 gościli w LO w Bielawie studenci Europejskiego Uniwersytetu Viadrina z Frankfurtu nad Odrą. Celem wizyty było nawiązanie współpracy pomiędzy LO a Uniwersytetem w ramach projektu pod patronatem prof. dr Kaspara Freya. Julia i Markus przeprowadzili 2 lekcje w klasach drugich LO, zapoznając uczniów z ciekawostkami z poszczególnych regionów Niemiec. Współpraca będzie kontynuowana w przyszłym roku w ramach projektu "Raus aus der Perspektivlosigkeit - rein ins Studium", który obejmować będzie warsztaty językowe.

Dorota Kot     Bogowie z Olimpu w szkoleData: 20.06.2012     
Już po raz czwarty w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Bolesława Chrobrego odbył się Konkurs mitologicznym, w którym udział wzięły klasy I i II LO oraz gimnazjum. Celem konkursu była nauka przez zabawę. W pierwszej części uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć na jak największą ilość pytań dotyczących postaci, wydarzeń mitologicznych oraz związków frazeologicznych związanych z mitologią. Została również przedstawiona prezentacja multimedialna dotycząca dzieł sztuki, w których odnaleźć można motywy mitologiczne. Założeniem pierwszej części konkursu było poszerzenie i zdobycie wiedzy z działu mitologii. W drugiej części konkursu publiczność mogła obejrzeć przygotowane przez poszczególne klasy scenki dzięki czemu uczniowie mogli pochwalić się swoimi artystycznymi umiejętnościami. Akcentem kończącym konkurs był wybór najlepiej przebranej za boga lub boginię osoby. Cały konkurs zorganizowany został przez p. Teresę Rodak oraz p. Dorotę Kot.

Aleksandra Wypych, 1 a LO     XI edycja konkursu "Poznajemy parki krajobrazowe Polski"Data: 20.06.2012     
Dnia 09 marca we Wrocławiu odbyła się XI edycja konkursu "Poznajemy parki krajobrazowe Polski" na etapie wojewódzkim. W konkursie wzięły udział 4 uczennice naszej szkoły pod opieką Pani Jolanty Kupis: Zuzanna Butrym i Nikola Selezinko z klasy G2b, Kinga Szewczuk i Ewelina Węgielnik z klasy G1a. Konkurs był podzielony na dwie części - część wspólną i indywidualną. W części wspólnej uczestnicy konkursu razem odpowiadali na pytaina z zakresu wiedzy biologicznej i o parkach krajobrazowych Dolnego śląska. Część indywidualna polegała na zidentyfikowaniu danego gatunku rośliny lub zwierzęcia, które jest pod ochroną na terenie Polski. Łączna suma punktów jaka wynosiła - 105, uczennice naszej szkoły zdobyły 90 zajmując II miejsce w województwie. Ponadto uczennica Ewelina Węgielnik uzyskała I miejsce i nagrodę specjalną w kategorii "Rozpoznawanie gatunków chronionych" . Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


     PROJEKT YURAData: 15.06.2012     
W ramach projektu "YURA - opracowanie transgranicznej strategii na rzecz młodzieży w regionach z problemami migracyjnymi " realizowanego w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej Interreg IV B Europa Centralna we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego w dniach 29-30 maja oraz 11 i 12 czerwca b.r. odbyły się pierwsze zajęcia dla 30 – osobowej grupy uczniów naszego liceum, która niebawem zetknie się z problemem wyboru właściwego kierunku studiów i podjęcia pierwszej pracy.

Czytaj całość
Chcemy, aby nasza młodzież była dobrze przygotowana do dużych zmian zarówno w swoim życiu jak i tych demograficznych, które dotkną także rynek pracy. Dlatego wspieramy wszelkie działania, które mają na celu zatrzymanie jak najwięcej wartościowych, młodych ludzi w swoich rodzinnych stronach. Nie będzie to możliwe, jeśli nie zostaną dla nich stworzone odpowiednie możliwości kształcenia, rozwoju zawodowego, a w konsekwencji atrakcyjne warunki życia.
W efekcie działań prowadzonych w ramach projektu nasi uczniowie stanowić będą tę atrakcyjną, dobrze znającą siebie i swoje możliwości, pozytywnie nastawioną na zmiany grupę ludzi, która bardziej świadomie wybierze kierunek swojego dalszego kształcenia oraz przyszłą pracę. Powiększą oni grupę dobrze przygotowanych fachowców i ekspertów, którzy z pewnością nie będą musieli poszukiwać pracy za granicą.
Uczniowie w ramach projektu „YURA” mają zajęcia z psychologiem – doradcą
zawodowym, będą uczestniczyli w wykładach na Uniwersytecie Przyrodniczym i Politechnice Wrocławskiej, odbędą swoje pierwsze praktyki w nowoczesnych przedsiębiorstwach, związanych z mechatroniką i ochroną środowiska, energią odnawialną. Łatwiej im będzie podjąć pracę.
Do projektu zgłosiło się wielu uczniów – więcej, aniżeli było miejsc. W pierwszych zajęciach uczestniczyli bardzo aktywnie. Pracowali w miłej, przyjaznej atmosferze. W opinii prowadzącej zajęcia p. M. Michalskiej z Warszawy są grupą, która „spisała się znakomicie, pracowała z dobrą energią w oparciu o szacunek i tolerancję”.

Danuta Gierczak


     „Moja młodość, mój rozsądny wybór”Data: 08.06.2012     
III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Uzależnieniach „Moja młodość, mój rozsądny wybór” odbył się 24 maja w bielawskim Zespole Szkół. Do rywalizacji stanęły 3-osobowe drużyny z powiatowych szkól ponadgimnazjalnych. W jury zasiedli: przedstawiciel Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bielawie, kierownik Rejonowego Oddziału PCK w Dzierżoniowie, kierownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bielawie oraz przedstawiciel Komisariatu Policji w Bielawie.
Konkurs został podzielony na dwa etapy. W pierwszym uczestnicy indywidualnie rozwiązywali test zawierający 28 pytań. W drugim etapie każda z drużyn odpowiadała na trzy pytania dotyczące rodzajów uzależnień, faz i skutków. Mowa tu była o nałogach takich jak: alkohol, dopalacze, internet, komputer czy papierosy. Na zakończenie młodzież odgrywała scenki, w których prezentowała asertywne zachowania przy odmawianiu poczęstowania się używką.
Po podliczeniu punktów team Zespołu Szkół Ogólnokształcących w składzie: Natalia Frańczyk, Paulina Mackiewicz oraz Nicola Skrzęta, uplasowały się na 4 miejscu.

Łukasz Kowalski     You Can SingData: 08.06.2012     
W bielawskim LO już po raz trzeci zoorganizowano szkolny konkurs piosenki anglojęzycznej You Can Sing połączony z krótkim quizem. Młode talenty z naszej szkoły dostarczyły nam wspaniałej atrakcji poprzez wykonywane przez siebie utwory. Oczywiście jak na konkurs przystało wyłoniono najlepszych wokalistów. Pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy 2b gimnazjum Paulina Mazur, zaraz za nią, miejsce drugie zajęła Justyna Mazurkiewicz z klasy 2c liceum, z kolei miejsce trzecie zostało przyznane Darii Murawskiej z 1a gimnazjum. Wyróżnienie otrzymał Zespół Klasowy z 2a liceum, natomiast klasa, która nie miała sobie równych w muzycznym quizie to 2b liceum. Coroczny konkurs organizowany przez panią Małgorzatę Dąbrowską i panią Oliwię Mróz dostarcza nam dobrej zabawy i jednocześnie przybliża nas do języka angielskiego, który niewątpliwie przyda nam się w dorosłym życiu.

Marzena Brzezińska     "Z MATEMATYKĄ ZA PAN BRAT"Data: 08.06.2012     
Dnia 1 czerwca 2012 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Matematyczny
"Z MATEMATYKĄ ZA PAN BRAT" skierowany do uczniów ZSO w Bielawie.
Głównym celem projektu było propagowanie i poszerzenie wiedzy matematycznej, mobilizowanie uczniów do samodzielnej i systematycznej pracy, motywowanie nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami.
Konkurs przebiegał w jednym etapie. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością rozwiązywania zadań logicznych. Podczas konkursu uczniowie poznali wiele ciekawostek z zakresu matematyki oraz biografie sławnych matematyków.
Tematyka zadań konkursowych obejmowała program nauczania matematyki
w gimnazjum i liceum.
W konkursie wzięło udział 27 uczniów (po trzech z każdej klasy). Wszyscy uczniowie biorący udział otrzymali drobne upominki, a zwycięscy- atrakcyjne nagrody.
Pierwsze miejsce zajęła klasa 2c LO, tuż za nią na drugim miejscu uplasowała się klasa 1b LO, a trzecie miejsce zajęła klasa 3 gimnazjum.

Marzena KuberaCopyright © 2010 by ZSO w Bielawie. Wszelkie prawa zastrzeżone. Autor strony - Kamil Nowak.