2 6 5 2 --> 3 4 7     Sukces naszego licealisty !Data: 22.01.2012     
W dniu 5 stycznia 2012 roku odbyły się we Wrocławiu zawody międzyszkolne V Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza polskiego i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864.
Bardzo dobrze spisał się na tym etapie konkursu uczeń naszego liceum – Bartosz Sobol z klasy I a. Bartek wygrał rywalizację wśród uczniów rejonu wałbrzyskiego i z 8 wynikiem w skali całego województwa uzyskał awans do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 29 marca 2012 r. Do rywalizacji stanie wtedy 12 najlepszych licealistów z Dolnego Śląska.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie konkursu !


     Sukces naszego gimnazjalisty !Data: 21.01.2012     
W dniu 5 stycznia 2012 roku odbył się II etap Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. W tym roku konkurs poświęcony jest dziejom naszego oręża w latach 1768-1864 (Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego). Zawody odbywały się na szczeblu rejonowym we Wrocławiu, Świebodzicach, Polkowicach oraz Bolesławcu i uczniowie walczyli o kwalifikację do finału wojewódzkiego.

Doskonale spisał się na tym etapie konkursu uczeń naszego gimnazjum – Radosław Pohl z klasy III a. Radek wygrał zawody w Świebodzicach uzyskując 93 % pkt. Był to drugi wynik w całym województwie dolnośląskim. Komisja konkursowa zakwalifikowała do zawodów wojewódzkich 23 uczniów z całego Dolnego Śląska i będą oni rywalizowali 29 marca 2012 r. o awans do etapu centralnego w/w konkursu. Warto dodać, że warunki kwalifikacji były bardzo trudne do osiągnięcia, ponieważ uczniowie musieli uzyskać przynajmniej 80 % pkt.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w III etapie konkursu !


     Sukces naszego licealisty!Data: 21.12.2011     
W dniach 14-15 grudnia w Katowicach odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „PRL państwem stanu wyjątkowego” zorganizowanego przez Sekcję Krajową Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” i Śląskiego Kuratora Oświaty. Tegoroczny konkurs poprzedzony był eliminacjami wojewódzkimi przeprowadzonymi w całym kraju 25 października 2011 r. Wśród 18 licealistów i 16 gimnazjalistów biorących udział w finale znalazł się, jako jedyny reprezentant z Dolnego Śląska zwycięzca etapu wojewódzkiego Marcin Sepełowski - uczeń naszego liceum. Ostatecznie Marcin został sklasyfikowany na 4 miejscu. W pierwszym dniu uczestnicy zmagali się ze szczegółowym testem, który dotyczył m. in. analizy karykatur politycznych, działaczy Solidarności, polityki władz komunistycznych w latach 80-tych. Następnie finaliści konkursu wraz z opiekunami zwiedzili izbę pamięci przy KWK "Wujek", gdzie 16 grudnia 1981 roku ZOMO dokonało brutalnej pacyfikacji, powodując śmierć 9 górników. Uczestnicy złożyli kwiaty pod pomnikiem ofiar i udali się na obiad. Po powrocie do siedziby Śląsko-Dąbrowskiej "Solidarności" finaliści odpowiadali przed komisją, w której skład weszli: profesor UŚ dr hab. Zygmunt Woźniczka, historyk katowickiego IPN-u Tomasz Gonet, a także przedstawicielki kuratorium Barbara Freier-Pniok i Katarzyna Chabior-Mundała. W tej części ocenie podlegała prezentacja multimedialna oraz odpowiedź ustna.

Czytaj całość
Dzień później w pięknej historycznej sali Sejmu Śląskiego odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, w którym wzięli udział wojewoda śląski p. Zygmunt Łukaszczyk, przewodniczący NSZZ "Solidarność" p. Piotr Duda, Śląski Kurator Oświaty p. Stanisław Faber, działacz opozycji demokratycznej p. Andrzej Rozpłochowski i przewodniczący Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” p. Ryszard Proksa. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wygrała Michalina Wojacka z Cieszyna, która w nagrodę pojedzie do Brukseli na zaproszenie przewodniczącego Parlamentu Europejskiego profesora Jerzego Buzka. Drugie miejsce wraz z tabletem przypadło Karolinie Gajowiec z Olkusza, a trzecie Kamilowi Górze z Łęczycy.

Finał ogólnopolskiego konkursu historycznego "PRL państwem stanu wyjątkowego" był doskonałą okazją do kontaktu z najnowszą historią naszego kraju a jednocześnie przypomniał 30 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

Andrzej Sepełowski


     I Mikołajkowy Turniej SzachowyData: 20.12.2011     
W dniu 9 grudnia 2011 roku, odbył się w naszej szkole I Mikołajkowy Turniej Szachowy. Do rywalizacji stanęło 24 zawodników ze szkół średnich i gimnazjalnych powiatu dzierżoniowskiego (wśród nich 13 reprezentantów ZSO w Bielawie). Imprezę rozegrano systemem szwajcarskim (6 rund po 30 min na partię dla zawodnika). Zwycięzcą turnieju został Mateusz Listwan (szachista z 1 LO w Dzierżoniowie – rank. 1800), który uzyskał znakomity rezultat 5,5 pkt! Drugie miejsca zajął reprezentant bielawskiego LO – Maciej Greiner (bez kategorii szach.), który zdobył 5 pkt (przegrał jedynie ze zwycięzcą turnieju). Trzecie miejsce stało się udziałem Darii Imbór (szachistka z 1 LO w Dzierżoniowie – rank. 1250), która zdobyła 4,5 pkt. Najlepszym gimnazjalistą uczestniczącym w turnieju okazał się Patryk Raczyński (3,5 pkt i 9 miejsce). Podczas turnieju, normę na kategorie szachowe wypełniło 8 zawodników (2 normy na kategorie IV i 6 norm na kategorie V). Zaszczyt ten stał się udziałem 4 reprezentantów naszej szkoły: Macieja Greinera (IV kategoria szachowa), Jarosława Chłądowicza, Patryka Raczyńskiego i Patryka Guka (V kategoria szachowa). Sędzią głównym turnieju był Marcin Sepełowski. Nagrody zostały ufundowane w ramach przyznanego nam przez Starostwo Powiatowe grantu oświatowego.

Marcin Sepełowski     Boże NarodzenieData: 16.12.2011          Ogłoszenie SUData: 16.12.2011     
Masz problem, propozycję, uwagi do Samorządu Uczniowskiego? Napisz do nas: suchrobry@gmail.com


     30 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w PolsceData: 16.12.2011     
W dniu 13 grudnia 2011 r. upamiętniona została w naszej szkole 30 rocznica wprowadzenia stanu wojennego. O godzinie 12 rozległ się dzwonek i uczniowie minutą ciszy uczcili ofiary tych dramatycznych wydarzeń z naszej historii. Następnie nauczyciele w klasach pokazali prezentację multimedialną „Życie codzienne w czasie stanu wojennego”. Dzięki temu młodzież mogła poznać problemy z jakimi borykali się Polacy począwszy od grudnia 1981 r.

Andrzej Sepełowski     Stypendia Prezesa Rady Ministrów.Data: 13.12.2011     
Dnia 29.11.2011r. w Auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego uczniom dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych zostały wręczone stypendia Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej.

Z rąk Pani Beaty Pawłowicz - Dolnośląskiego Kuratora Oświaty stypendia Prezesa Rady Ministrów otrzymali uczniowie, którzy uzyskali w ubiegłym roku szkolnym promocję z wyróżnieniem lub wykazali szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Wśród laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły Marcin Sepełowski.

Prezes Rady Ministrów przyznaje stypendium jednemu uczniowi danej szkoły na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym. W województwie dolnośląskim na rok szkolny 2011/2012 wytypowano 275 stypendystów.


     Zbiórka starych telefonów komórkowychData: 11.12.2011     
Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji EKOSZKOŁY, której celem jest zbiórka niepotrzebnych już użytkownikowi starych telefonów komórkowych i zapobieganie w ten sposób degradacji środowiska.

Za zebrane telefony uczniowie biorą udział w losowaniu cennych nagród i otrzymują od Dyrektora Niepytajkę, która zwalnia z odpowiedzi w wybranym dniu.

Telefony przeliczane są na punkty,za które szkoły biorące udział w akcji otrzymują sprzęt sportowy i pomoce dydaktyczne.

Zachęcam do udziału w akcji Ekoszkoły. Więcej informacji na stronie www.ekoszkoły.pl.

Telefony można oddawać w sekretariacie szkoły lub u p. Gryś w gab. 3.


     Góra GroszaData: 11.12.2011     
Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w zbiórce ,,Góry Grosza''. To już XII edycja tej ogólnopolskiej charytatywnej zbiórki pieniędzy na rzecz domów dziecka. ,,Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.'' Celem jest zebranie jak największej ilości bilonu. W tym roku udało nam się zebrać ponad 28 tysięcy groszy. Rekord pobiła klasa 2 B LO, która zebrała 6 tysięcy sztuk monet. Na zakończenie zbiórki groszy odbył się w naszej szkole charytatywny mecz siatkówki Belfry Chrobrego kontra Żaki. Zacięte zmagania siatkarzy dopingowały klasy, które zebrały największe góry grosza. Wspaniały mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla nauczycieli.

Copyright © 2010 by ZSO w Bielawie. Wszelkie prawa zastrzeżone. Autor strony - Kamil Nowak.