2 6 5 2 --> 3 4 7     Szkolne MikołajkiData: 09.12.2011     
6. grudnia Samorząd Uczniowski przeprowadził konkurs na najciekawsze przebranie mikołajkowe klasy. Na szkolnym korytarzu można było dostrzec nie tylko uczniów w czerwonych czapkach, ale również elfy, renifery i diabełki. Konkurs rozstrzygnął sam św. Mikołaj, który przybył do ZSO w Bielawie z workiem pełnym słodyczy. Glejt Nietykalności, nagrodę w konkursie mikołajkowym, gość z północy wręczył klasie 2B LO.     Aktorski talent ChrobregoData: 09.12.2011     
Pierwszego grudnia 2011 roku w M.O.K.iS-e odbył się VI Konkurs Dziecięcych i Młodzieżowych Kreacji Aktorskich MONOLOG 2011,organizowany przez Spółdzielcze Centrum Kultury. Wielu młodych aktorów z powiatu dzierżoniowskiego zaprezentowało swoje umiejętności. Podczas konkursu uczeń klasy 1 B LO Rafał Hyrnik przedstawił parodię monologu z najsłynniejszego dramatu Wiliama Szekspira i zdobył trzecie miejsce. Nasz licealista był już wielokrotnie nagradzany w konkursach recytatorskich i przeglądach teatralnych. Jest m.in.laureatem Pegazika i zdobywcą Maski Żaka. Rafałowi gratulujemy kolejnego sukcesu i czekamy na następne odsłony aktorskiego talentu.     FOTOGRAFOWANIE - PASJA I PRZYJEMNOŚĆData: 24.11.2011     
W dzisiejszych czasach coraz więcej młodych ludzi pasjonuje się fotografią. Między innymi z tego powodu w czwartek 9 listopada 2011r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących im.Bolesława Chrobrego w Bielawie po raz kolejny odbyły się warsztaty fotograficzne prowadzone przez Rafała Smolińskiego. Dowiedzieliśmy się wiele na temat kadrowania zdjęć. Mogliśmy także ćwiczyć praktycznie zdobyte umiejętności. Kilka dziewczyn poznało też pracę modelki pozując do zdjęć.Nasze błędy i potknięcia były już w czasie fotografowania korygowane przez Rafała. Nauczyliśmy się prawidłowo oświetlić modelkę, dzięki blendzie, czyli specjalnemu elementowi służącemu do odbicia światła. Pomaga to w między innymi w uzyskaniu odpowiedniego oświetlenia fotografowanego obiektu czy modleki. Zajęcia odbywały się w dwóch grupach. Pierwsza, to grupa początkujących fotografów: Patrycja Kruczek, Karolina Wójcik, Dominika Stefanowicz, Dominika Górnik, Małgorzata Łyżwa, Patryk Stulik, Karolina Jaworska, Roksana Klaczyńska, Klaudia Bortnik, Jessica Litwiniuk.W drugiej grupie znaleźli się uczniowie, którzy brali udział we wcześniejszych spotkaniach: Patrycja Komor, Monika Cukiernik, Aleksandra Cukiernik, Karolina Fudalej, Aleksandra Froń, Katarzyna Paterek, Katarzyna Kołtun, Grzegorz Bagiński, Bartosz Jagielnicki.


Monika Cukiernik     Finał Szkolnego Konkursu „O Polskę niepodległą i jej granice – 1908-1922”Data: 23.11.2011     
W dniu 10 listopada 2011 roku odbył się w Teatrze Robotniczym w Bielawie finał Szkolnego Konkursu „O Polskę niepodległą i jej granice - 1908-1922”, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Jego celem była popularyzacja wiedzy historycznej wśród uczniów oraz upamiętnienie Święta Niepodległości.

Czytaj całość
W decydującej rozgrywce wzięło udział 10 finalistów wyłonionych w eliminacjach pisemnych, które miały miejsce 3 listopada 2011 roku. Uczestnicy musieli popisać się wiedzą dotyczącą postaci historycznych i najważniejszych wydarzeń, które doprowadziły do powstania niepodległego państwa w 1918 roku oraz przebiegu walk o granice Rzeczypospolitej w latach 1918-22. Duże znaczenie miała także znajomość źródeł historycznych, mapy historycznej, literatury polskiej i muzyki oraz umiejętne wykorzystanie materiału filmowego, który prezentował polski wysiłek zbrojny w latach I wojny światowej i po jej zakończeniu.

Ostatecznie zwycięstwo odniósł Radosław Pohl z klasy III a gimnazjalnej, II miejsce
przypadło Maciejowi Capucie z II c licealnej a trzecie Grzegorzowi Bagińskiemu z II a
licealnej. W prowadzonej oddzielnie klasyfikacji gimnazjalnej najlepszy był oczywiście
Radosław Pohl z klasy III a, drugie miejsce przypadło Pawłowi Rybińskiemu z II b a trzecie Patrykowi Pawlakowi także z klasy II b.

Konkurs prowadził p. Andrzej Sepełowski a w komisji oceniającej uczniów pracowali:
pani Jolanta Kupis oraz pani Dorota Kot.

Laureaci zostali uhonorowani nagrodami, które ufundowano w ramach grantu oświatowego przyznanego przez Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie oraz przez burmistrza miasta Bielawa – pana Ryszarda Dźwiniela.

Impreza mogła się odbyć dzięki pomocy dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Bielawie – pana Jana Gładysza oraz innych pracowników tej instytucji, którym pragniemy gorąco podziękować za udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursu.

Andrzej Sepełowski


     Szkolna Olimpiada Języka AngielskiegoData: 09.11.2011     
2 listopada 2011 odbyła się kolejna edycja Szkolnej Olimpiady Języka Angielskiego dla gimnazjalistów. Zwycięzcami konkursu są:

I Krzysztof Denysiak G3a (86%)
II Katarzyna Dziedzic G1a (85%)
III Kinga Szewczuk G1a (81%)

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Małgorzata Dąbrowska     Akcja "Segreguj odpady!"Data: 09.11.2011     
Dwudziesty pierwszy października , godzina 9:00. Niby dzień jak codzień . Szaro na dworze, trochę zimno. Lecz ten dzień jest ważny. Wybieramy się całą klasą IIa gimnazjum na akcję "Segreguj odpady" organizowaną przez naszą szkołę. Idziemy na rynek . Tam wykrzykujemy różne hasła typu: "Mamy rady na odpady". Organizujemy konkurs polegający na uczeniu prawidłowej segregacji śmieci. Zachęcamy przechodniów do udziału w nim. Łatwo zauważyć, że Bielawianie są tą akcją zainteresowani, ponieważ
zaczyna podchodzić coraz więcej osób, aby wziąć udział w naszym konkursie. W nagrodę uczestnicy otrzymują ekologiczną torbę na zakupy. Po akcji zbieramy "sprzęt" i wracamy do szkoły.

Bal Patrycja Klasa IIa Gimnazjum nr 5 w Bielawie     HALLOWEENData: 08.11.2011     
27 października w naszej szkole odbyła się halloweenowa zbiórka słodyczy pod hasłem "trick or treat" oraz konkurs na najpiękniejszą rzeźbę z dyni. Zebrane w tym dniu słodkie upominki zostały przekazane dzieciom z Domu Dziecka w Pieszycach oraz wychowankom Świetlicy Socjoterapeutycznej działającej przy parafii Kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Oliwia Mróz     Dzień Polskiego Państwa PodziemnegoData: 08.11.2011     
27 września 2011 r. zorganizowany został w naszej szkole Dzień Polskiego Państwa Podziemnego. Z tej okazji uczniowie przygotowali krótki program przypominający losy żołnierzy Polski Podziemnej i przedstawili go w Miejskim Ośrodku Kultury i Sztuki w Bielawie. Zaprezentowano m. in. wiersz Kazimierza Wierzyńskiego „Na rozwiązanie Armii Krajowej” i utwór Zbigniewa Kabata „Armio Krajowa”. Jednocześnie odbyła się projekcja filmu pt. ,,Kolumbowie” podczas której uczniowie mogli obejrzeć jeden z epizodów z okresu okupacji ukazujący działania żołnierzy Armii Krajowej.

Andrzej Sepełowski     XI Dzień Papieski: Jan Paweł II - Człowiek ModlitwyData: 08.11.2011     
W ramach obchodów XI Dnia Papieskiego uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akademii przypominającej osobę i nauczanie Jana Pawła II w temacie modlitwy. Po akademii odbył się koncert zespołu "The Clouds" - rockowej kapeli założonej przez kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej.

ks. Grzegorz Mędrala     Wokalny sukcesData: 08.11.2011     
W 75.rocznicę urodzin Agnieszki Osieckiej Starostwo Powiatowe zorganizowało Konkurs Piosenki Literackiej pod hasłem ,,Panowie szanujcie artystki...''.Wzięło w nim udział 14 wykonawców z całego powiatu.Nasza uczennica-Alicja Sówka- wspaniałym i oryginalnym wykonaniem piosenki pt.,,Wariatka tanćzy'' wywalczyła 3 miejsce.Uczniowie ZSO w Bielawie mieli możliwość wysłuchania nagrodzonego utworu podczas akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.Artystka została nagrodzona wielkimi brawami.
Gratulujemy.

Iwona GryśCopyright © 2010 by ZSO w Bielawie. Wszelkie prawa zastrzeżone. Autor strony - Kamil Nowak.